Otázka
Danka sa pýta:
Dňa 14.11.2022 o 17:17

Ahojte :) Mám 15 rokov, študujem na strednej škole. Mám problémy s rodičmi – neustále ma ponižujú, hovoria mi veľmi škaredé veci a obviňujú ma z ich problémov, navyše sú ich názory veľmi konzervatívne čo spôsobuje dusnú atmosféru a časté hádky. Premýšľam nad odchodom z domu. Mám nejaké možnosti?

Odpovede
Naťka odpovedá:
Dňa 14.11.2022 o 17:55

Ahoj Danka, ďakujeme Ti že si sa obrátila so svojou situáciou na našu rovesnícku poradňu. Musí byť pre Teba veľmi náročné dennodenne fungovať v takomto prostredí, ale práve to, že to chceš riešiť, je prvý krok k úspechu. Chápem, že Ťa táto situácia doviedla až k nápadu odísť z domu, no v Tvojom veku to nie je najideálnejšie riešenie. Ak sa pokúsite uchopiť celú vec z inej stránky, možno budete schopní nájsť spoločné riešenie. Mohla by si zvážiť aj to, že aj tvoji rodičia sú len ľudia a mávajú svoje dobré a zlé dni ako každý z nás. Sme rozdielni a každý máme na rôzne otázky rôzne odpovede. Navrhujem Ti kompromis. Je to výborná forma komunikácie medzi Tebou a rodičmi. Vašim spoločným cieľom pri vytváraní tohto kompromisu by mal byť Váš spoločný vzťah a jeho zlepšenie. Poskúste sa o všetkom pozhovárať a vyjadriť svoje pocity a názory. Verím že som ti touto odpoveďou pomohla a verím v skoré vyriešenie Tvojej situácie.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk