Otázka
Alžbetka sa pýta:
Dňa 14.11.2022 o 17:17

Ahojte, čo mám robiť keď nemám priateľov a nemám sa komu zdôveriť. Cítim sa kvôli tomu dosť opustená. Tí, ktorí máte taký problém, ako to riešite? Ďakujem

Odpovede
Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 14.11.2022 o 17:47

Ahoj Alžbetka. Som veľmi rada, že si nám napísala. Verím, že ocitnúť sa v takejto situácii nie je jednoduché. Čo by som ti navrhla je nájsť si nejakú aktivitu, pri ktorej by si kvalitne trávila čas sama so sebou a mala príležitosť rozvíjať sa a nájsť potešenie aj osamote. Sama najlepšie vieš čo ťa baví a napĺňa, tak využi svoj potenciál. Ak je pre teba ťažké nájsť si priateľov a nemáš sa komu vyrozprávať, stále sú tu pre teba tvoji rodičia, súrodenci, starí rodičia, poprípade tvoj obľúbený učiteľ. Niekedy však potrebujeme radu od niekoho v našom veku a tak by som ti odporučila skúšať nové veci, pri ktorých vieš spoznať veľa ľudí. Vyskúšaj nový krúžok, začni robiť nejaký tímový šport, zapoj sa do dobrovoľníckych činností alebo si nájdi spoločnú tému s nejakým spolužiakom. Ak máš možnosť, zapájaj sa do skupinových projektov a ak si nájdeš čo i len jedného kamaráta, máš vyhrané. Ďalej to už pôjde samo. V prípade, že sa vyskytne iný problém, budem veľmi rada, ak znovu kontaktuješ Linku detskej dôvery prostredníctvom e-mailu, skypu, chatu, alebo telefónu a naši poradcovia ti radi pomôžu. Ďakujem, že si sa odvážila napísať nám, budem ti držať palce. Viki, rovesnícka poradkyňa.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk