Otázka
Denisa sa pýta:
Dňa 14.11.2022 o 17:18

Ahojte, no ako len začať… nedávno sme sa prestali baviť s najlepšou kamarátkou a… to kvôli tomu že ma vymenila za inú, ale to mi až tak nevadí ako to, že každému hovorí o mne klamstvá a nikto mi potom neverí čo hovorím.

Odpovede
Dany, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 14.11.2022 o 17:49

Ahoj, Denisa. Som veľmi rada, že si sa odhodlala nám napísať. Chápem, že táto situácia je pre teba dosť náročná. Vo väčšine vzťahov je potrebné veci vykomunikovať. Možno by bolo vhodné, keby ste sa niekedy osobne stretli (vonku alebo v škole). Potom by si jej povedala, že vieš aké tvrdenia o tebe šíri (skús jej dať aj presný/ konkrétny príklad) a ukonči to slovami, že sa ťa to dotklo a nepáči sa ti to. Skús sa jej zároveň opýtať, prečo to robí a povedať jej, že ťa to raní. Potom ju popros, aby prestala o tebe šíriť klamstvá. Ak jej to povieš s pokojom, je väčšia šanca, že to príjme. Budem ti držať palce s riešením tejto situácie. Nezabúdaj, že všetko sa dá vyriešiť, ak k tomu pristupujeme rozumne, len tomu daj čas.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk