Otázka
Ela sa pýta:
Dňa 14.11.2022 o 20:54

Ahojte, už som sem asi pred rokom písala, mám taký problém že v škole sa mi posmievajú. Je to preto, lebo som bisexuálka. Najprv som to povedala iba spolužiačkam, no jedna to povedala aj ostatným a odvtedy sa mi posmievajú. Problém je, že rodičia o tom nevedia q necítim sa na to aby som im to povedala, takže neviem na koho sa obrátiť.

Odpovede
Ema, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 15.11.2022 o 19:09

Ahoj Ela. Som veľmi rada, že si sa rozhodla zdôveriť sa nám. Mrzí ma, že sa nachádzaš v takejto situácii, musí to byť pre teba veľmi náročné. Môžeš skúsiť priamo konfrontovať týchto spolužiakov, povedať im, aby prestali, lebo ti to nie je príjemné. Ozvať sa a zaujať pevný postoj niekedy funguje. Ľudia, ktorí sa posmievajú ostatným, väčšinou neočakávajú takúto reakciu. Viem však, že to vôbec neznie jednoducho a ak máš strach, je to úplne v poriadku. Ak sa na to cítiš, bolo by super, keby si išla napríklad za školským psychológom, výchovným poradcom, triednym učiteľom, prípadne iným učiteľom, ktorého máš rada a ktorému dôveruješ. Oni by vedeli situáciu v triede vyriešiť najlepšie. Pokiaľ sa o tom nechceš rozprávať s nikým dospelým, je to úplne pochopiteľné. Skús ísť za nejakým kamarátom z inej triedy, alebo máš kamarátov mimo školy, možno súrodenci, alebo niekto z rodiny, komu dôveruješ, určite by ťa vedeli podporiť. Samozrejme je úplne v poriadku, ak o tom zatiaľ nechceš povedať rodičom. Je dobré počkať, kým budeš pripravená. Hlavne si neber slová spolužiakov príliš k srdcu. Dôležité je, aby si akceptovala sama seba a bola hrdá na to, kým si. Verím, že sa to čoskoro vyrieši a všetci ťa príjmu takú, aká si. Držím ti palce a prajem veľa odvahy.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk