Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 16.11.2022 o 20:54

Mám pocit,že som nejaká vadná a veľmi ma to trápi.Mám 18 rokov a nikdy som nemala žiadny vzťah,ani som nikomu len pusu nedala.Až tak by ma to netrápilo,len problém je v tom,že sa cítim strašne prázdna čo sa týka citov. Nikto ma nezaujíma,nikto sa mi nepáči,o nikoho nemám záujem :( a trápi ma to lebo skoro každý v mojom veku rieši vzťahy,lásku,atď. a ja nič. V minulosti sa mi páčili nejaký chlapci ale bola som mladšia a teraz vôbec nič. Občas mám pocity,že mne láska nieje súdená a že sa mi už nikdy nikto nezapáči a nezalúbim sa. Dokonca som rozmýšlala nad tým,či nie som nejaký aromantik. Trápi ma to lebo na jednej strane rozmýšlam nad tym ake by to bolo pekné ale zároveň mi príde smutno lebo vôbec neviem,čo cítim,a často sa cítim chladná aj keď viem,že nie som…len mám asi pokazené srdce

Odpovede
Danka, rovesníčka poradkyňa odpovedá:
Dňa 17.11.2022 o 19:13

Ahoj. Som veľmi rada, že si sa odhodlala nám napísať. Chápem, že táto situácia je pre teba náročná a mrzí ma, že sa v nej vyskytuješ. No to, že si ešte žiaden vzťah nemala, neznamená, že si vadná. Je to úplne normálne, lebo neexistuje žiadna veková hranica, ktorá nám určuje kedy by sme mali mať prvého priateľa. Najlepšie pre seba urobíš, ak sa nebudeš porovnávať s inými, pretože každý u vás na škole žije svoj život inak a takéto veci sa jednoducho nedáju porovnávať. To, že partnera zatiaľ nemáš neznamená, že už ho nikdy mať nebudeš. Rozumiem, že z toho môžeš mať strach, no aj keby si bola aromatik, to neznamená, že ti láska nie je súdená, lebo aj takí ľudia majú vzťahy a môžu byť šťastní. Zároveň mysli na to, že niekto zaujímavý sa môže objaviť hocikedy, len si treba počkať. A dovtedy sa môžeš zaujímať o seba a svoje záľuby. Je veľmi dôležité, aby si na sebe pracovala a keď si tým vyplníš svoj voľný čas, určite tým nič nestratíš, len získaš. Určite nemôžeš byť bezcitná alebo pokazená, už len to, že ťa toto trápi je dôkazom toho, že city máš. Budem ti držať palce. Nezabudni, že vždy môžeš kontaktovať aj Linku Detskej Dôvery na telefóne číslo: 0907401749, emailovú adresu: odkazy@linkadeti.sk, skypu- Skype name: linkadeti alebo prostredníctvom online chatu na stránke.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk