Otázka
Kika sa pýta:
Dňa 14.12.2022 o 22:42

Ahoj. V poslednej dobe mi pride ze hrozne zabijam svoj volny cas. Som aj dost na mobile a chcela by som to zmenit. Neviete mi poradit ako?

Odpovede
Mimi, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 15.12.2022 o 19:25

Ahoj Kika, som veľmi rada, že si sa rozhodla nám sem napísať. Už len to, že si nám sem napísala, svedčí o tom že chceš zmenu, čo je dobrý krok. Chápem, že je to pre teba náročné, keď si nedokážeš nájsť aktivity, ktoré by ťa napĺňali, no je to úplne normálne, lebo si ešte mladá a stále máš čas nájsť si niečo čo ťa bude baviť. Určite na škole kde chodíš, je nejaká ponuka krúžkov, tak by si sa možno mohla prihlásiť na nejaký, ktorý tam máte, čo si myslíš, že by ťa najviac bavil. Ak si v minulosti robila nejaký šport, alebo chodila na nejaký krúžok, tak by si sa mohla skúsiť znova prihlásiť. Nemusíš sa báť toho, že je stred školského roka, lebo na krúžky sa väčšinou vždy dá prihlásiť aj uprostred roka. Minimálne si skús spraviť čas aspoň na hodinku, aby si nebola na mobile, môžeš na miesto toho ísť do prírody, čítať si knihu, alebo hocičo iné čo ťa baví. Neboj sa skúšať a objavivať nové veci a ak ťa náhodu niečo nebude baviť, nevzdávaj to a hľadaj ďalej, lebo určite musí existovať niečo čo by ťa bavilo a robilo ti radosť. Držím ti palce, aby sa ti darilo v hľadaní tých správnych aktivít.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk