Otázka
Filip sa pýta:
Dňa 16.12.2022 o 00:12

Mame v škole v triede takú aktivitu Tajny Santa. Vytiahol som si spolužiačku a neviem čo jej mám kúpiť. Nebavíme sa veľmi a ani neviem čomu sa venuje napríklad. Viete mi niečo poradiť? Nechcem kúpiť nejakú blbosť lebo všetci si vytiahli dakoho s kým sa bavia a kupujú dobre darčeky.

Odpovede
Rovesnícky poradca Christián odpovedá:
Dňa 16.12.2022 o 19:36

Ahoj Filip, ďakujem, že píšeš do rovesníckej poradne. Je super, že si úlohu obdarovania spolužiačky zobral vážne, aj napriek tomu, že nie je jednoduchá, keď sa až tak nebavíte. Určite sa neporovnávaj so spolužiakmi, ktorí si vybrali ľudí, ktorých poznajú lepšie. Vezmi svoju situáciu ako príležitosť spoznať nového človeka – takto ľahšie zistíš, čo ju baví, zaujíma a čomu sa venuje. Môžeš začať konverzaciu len obyčajnou otázkou ako sa má a či sa teší na sviatky. Môžeš sa jej opýtať, čo ju zaujíma alebo čo robí vo voľnom čase a takto možno zistíš, čomu by sa potešila. Napríklad ak rada číta, možno ju poteší pekná záložka do knihy, sviečka, pri ktorej si môže čítať alebo samotná kniha, záleží to aj na rozpočte, ktorý ste si v triede stanovili. Pomôcť ti môžu aj spolužiaci, možno by mali nejaké návrhy. Ak by ti nevedeli poradiť tak predsa je to mladá žena a každá žena miluje kvety, možno ťa to inšpiruje.Držím palce, určite sa Ti podarí kúpiť niečo pekné.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk