Otázka
T sa pýta:
Dňa 03.06.2019 o 18:11

Ako môžem pomôcť svojej mame ktorá je psychicky šikanovaná otcom a k tomu aj alkoholička, napr.(volá ju rôznymi prezývkami a vraví že ju nemiluje). K násiliu by sa neuchýlil , ale aj toto je už na ňu dosť. Piť začala od doby čo sme sa presťahovali na rodinný dom a začali sme sa topiť v dlhoch. Naša rodina prežíva z výplaty od výplaty. Občas má dobré týždne kedy nepije vôbec a občas nájdem aj 4 fľašky borovičky za deň. Všimol som si, že jej pitie závisí od našej finančnej situácie, keď sme na tom občas lepšie takmer nepije. Ona spravuje našu ,,finančnú situáciu'' (inernetbanking, atď). Celá rodina sa jej snaží dohovoriť ale nič nepomáha. K doktorom ani na anonymné sedenia nechce ísť.

Odpovede
Linka detskej dôvery odpovedá:
Dňa 04.06.2019 o 09:09

Ahoj, ďakujeme Ti za dôveru, s ktorou si sa obrátil na našu Linku detskej dôvery. Verím, že pre Teba nie jednoduché to zvládať, a preto budeme radi, ak nám napíšeš na náš chat, ktorý je k dispozícii každý pracovný deň od 14:00 – 19:00. Môžeme sa o tom bližšie porozprávať. Drž sa.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk