Otázka
Lea sa pýta:
Dňa 22.12.2022 o 12:52

Ahojte, nevedeli by ste mi niekto prosím poradiť, ako si nájsť dobrú vysokú školu? Chcela by som ísť do zahraničia ale neviem podľa čoho a ako to mám hľadať, informácie na internete sú veľmi všeobecné a je ťažké nájsť vysoké školy na konkrétny odbor, ktorý hľadám. Ďakujem

Odpovede
Mimi, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 22.12.2022 o 19:30

Ahoj Lea, rada ti pomôžem s touto dilemou. Určite ti odporúčam obrátiť sa na tvojho školského poradcu. Veľmi dobre ti poradí s výberom vhodného odboru na tvoje vysnívané povolanie a ponúkne ti veľa potrebných informácií. O školách existujú aj časopisy, kde sú vypísané rôzne vysoké školy, dobre na nich je to že sú rozdelené podľa smeru ktorý chceš študovať (medicína, prírodne vedy, jazyky…). A snaď najlepšie urobíš keď sa obrátiš na známych, ktorý daný odbor študovali/ študujú. Najlepšie poznatky a rady získaš od ľudí, ktorí s danou školou majú skúsenosti. A ak predsa budeš mať nejaké nezodpovedané otázky, môžeš napísať email danej škole, radi ti naň odpovedia (to je dobre využiť hlavne pri zahraničných školách). Dúfam, že ti tieto rady pomohli zorientovať sa vo výbere vhodnej školy pre teba, držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk