Otázka
Katka sa pýta:
Dňa 23.12.2022 o 21:10

Ahojte, otec ma psychicky týra. Dávno s nami nemal bývať, naši sú po rozvode. Namiesto toho tu stále s nami býva, ja sa ho bojím a stále robí naprieky. Chcela by som to riešiť aj súdne alebo akokoľvek, no neviem ako. Nechcem s ním dalej žiť.

Odpovede
Viki, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 27.12.2022 o 17:56

Ahoj Katka, som veľmi rada, že si sa so svojím problémom obrátila práve na rovesnícku poradňu. Veľmi ma mrzí, že si sa ocitla v takejto situácii, určite to pre teba nie je jednoduché. Samotný rozvod rodičov je vo väčšine prípadov nepríjemná záležitosť, počas ktorej najviac trpia deti. Je dobré, že tento problém chceš riešiť, aj keď to nie je také jednoduché. Odporúčam ti sa o tom porozprávať s niekým dospelým, komu dôveruješ. Môže to byť mama, iný člen rodiny, učiteľ, nejaký známy. Spolu potom môžete ísť za otcom a porozprávať sa, určite ho nekonfrontuj sama. Súdna cesta je častokrát zdĺhavý proces a tak je najlepšie si všetko doma vykomunikovať. Pre rodičov to určite takisto nie je jednoduché. Nájdi si s otcom spoločnú reč, vysvetli mu, ako sa cítiš a ak to nepomôže, obráť sa na mamku a som si istá, že spolu prídete na rozumné riešenie, ako vašu situáciu zvládnuť. Ak by si potrebovala pomoc s riešením tejto situácie môžeš sa pokojne obrátiť na našu Linku na čísle 0907401649, na e-mailovej adrese odkazy@linkadeti.sk alebo prostredníctvom skypu. Nezabúdaj však, že v tejto situácii nikdy nie si sama a vždy sa nájde niekto, kto ti pomôže. Si silná a všetko zvládneš. Prajem ti veľa síl a dúfam, že sa tvoja situácia čo najskôr vyrieši. Hlavne nestrácaj nádej.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk