Otázka
Zvedava sa pýta:
Dňa 28.12.2022 o 13:07

Dobry den, chcem sa opytat, za akych okolnosti musite nahlasovať trestný čin?

Odpovede
Linka detskej dôvery odpovedá:
Dňa 29.12.2022 o 21:36

Ahoj Zvedava, chceli by som ťa upozorniť na to, že sa momentálne nachádzaš v Rovesníckej poradni, kde reagujú rovesnícki poradcovia Linky detskej dôvery na správy iných mladých ľudí, ktorých trápia nejaké problémy, napr. školské, vzťahové, rodinné. Avšak ty už spomínaš nahlasovanie trestného činu, a preto by sme ťa radi požiadali, aby si sa skôr obrátila práve na našu Linku detskej dôvery, kde môžeš zavolať, napísať e-mail, alebo sa obrátiť na chat. Radi ti pomôžu naši pracovníci, ktorí s tebou rozoberú daný problém dopodrobna, a ponúknu skvelé rady a možnosti riešenia danej situácie, ktorú spomínaš. Budeme radi, ak nás budeš kontaktovať. Držíme palce!

Dany, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 29.12.2022 o 19:18

Ahoj, ďakujem, že si sa obrátila práve na našu poradňu, rada ti s tvojou dilemou pomôžem. Akonáhle vieš, že nejaký čin nie je v poriadku, treba ho riešiť. Hlavne vtedy, keď si usúdila, že ide o trestný čin. Tie by nemali byť ,,zakopané pod zem” – mali by byť vždy nahlásené. Je našou občianskou povinnosťou nahlásiť každý trestný čin o ktorom vieme, nebodaj sme boli jeho priamymi účastníkmi. Nezabudni, že polícia existuje preto, aby chránila občanov. My jej v tom môžeme pomôcť tak, že nahlásime trestné činy a oni potom môžu zakročiť a zaistiť, aby sa to neopakovalo. Čím viac činov sa im takto podarí zabrániť, tým bezpečnejší náš štát bude. Dúfam, že si v tejto správe našla odpoveď na tvoju otázku.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk