Otázka
Diana sa pýta:
Dňa 08.01.2023 o 18:45

Dobrý deň.U mňa doma sa dejú nejaké nepríjemné veci no to je príliš súkromné.No čo vám chcem povedať je niečo o čom nikto nevie.Z toho co sa tu deje som začala byť veľmi smutná.Mala som pocit ze už na mne nikomu nezáleží.Chcela som si nejako ublížiť no bála som sa bolesti a ze mi ostanú jazvy.Tak som sa chcela predavkovat.Na internete som našla ze sa da predavkovat aj vimtamínom D.Tohto vitamínu mame doma dosť a tak som si dala 9 tabletiek.Na ďalší deň som začala uberať na váhe a bolelo ma brucho.Neskôr sa môj psychický stav zlepšil ale teraz som to urobila znova.Neviem čo mám robiť so svojím životom.

Odpovede
Kaja odpovedá:
Dňa 17.01.2023 o 15:02

Ahoj nechceš si napísať?

Nikol, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 09.01.2023 o 19:23

Ahoj, Diana, vážim si, že si nám napísala do Rovesníckej poradne. Nech už doma prežívaš čokoľvek, je mi veľmi ľúto, že sa nachádzaš v takejto situácii, ktorá môže byť ťažká aj pre ostatných členov tvojej rodiny. Napriek tomu, že to nedávajú najavo, im na tebe určite záleží. Chápem, že si niektoré veci chceš nechať pre seba, no sem, do Rovesníckej poradne, sa nemusíš báť napísať úplne o všetkom, čo ťa trápi. Takisto ti radi pomôžu aj na Linke Detskej Dôvery, ktorú môžeš kontaktovať na telefónnom čísle: 0907401749, emailovej adrese: odkazy@linkadeti.sk, cez Skype (Skype meno: linkadeti) alebo prostredníctvom online chatu na stránke. Je naozaj dôležité získať pomoc, podporu a spoznať aj iné možnosti, ktoré ti tento „začarovaný kruh“ pomôžu prelomiť. Ak sa nechceš zdôveriť niekomu blízkemu, môžeš sa obrátiť na školského psychológa či školského poradcu. Aj keď ti to tak nepripadá, vo svojom trápení nikdy nie si sama – mnohí mladí ľudia cítia podobné emócie ako ty. Prosím, nevzdávaj sa. Ubližovanie si nie je správnou cestou. Raz sa v živote dostaneš na lepšie miesto a to, čo momentálne prežívaš, bude minulosťou. Možno to nepotrvá mesiac ani rok, no stane sa to. Silno ti držím palce, aby sa všetko dalo do poriadku čo najskôr.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk