Otázka
Theresa sa pýta:
Dňa 13.01.2023 o 18:13

Cítim sa menej cenná Chcela by som sa opýtať či by mi niekto poradil. Medzi dievčatami sa cítim menej cenná. Mám 3 súrodencov takže nemám všetko čo chcem, nikdy som nemala značkové topánky ani drahé veci, oblečenie dedím po sestre. Nevadí mi mať použité veci len chcem aby si ma trochu vážili Čo mám robiť?

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa Saška odpovedá:
Dňa 13.01.2023 o 19:36

Ahoj Theresa, ďakujem, že si sa zdôverila práve v rovesníckej poradni. Je mi ľúto, že cítiš takéto pocity. Každý človek je rovnako cenný. Nezáleží na tom, aké máš veci, výsledky, ako vyzeráš či na tom, čo o Tebe hovoria iní. Každí sme v niečom výnimoční a nikto nie sme rovnakí, a to je skvelé. Podľa toho čo píšeš, predpokladám, že práve ľudia okolo Teba Ti spôsobujú pocit menejcennosti. Určite sa tým nenechaj ovplyvniť. Najdôležitejšie je, aby si si Ty vážila samú seba a ono to potom príde aj od ostatných. Si určite skvelé dievča, ktoré má mnoho výborných vlastností a Tvoja hodnota nestojí na tom, aké máš veci. Ak sa budeš cítiť, že sa o tom ešte chceš s niekým porozprávať, neváhaj vyhľadať pomoc psychológa (napríklad aj školského) a dovtedy sa môžeš pokojne ozvať aj tu, na linku či už prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Veľmi Ti držím palce!

Rovesnícka poradkyňa Naťka odpovedá:
Dňa 13.01.2023 o 19:35

Ahoj Theresa. Ďakujem, že si sa obrátila na rovesnícku poradňu. V prvom rade ti chcem povedať že každý sme si rovný. Ľudia neprevyšujú tým že sú bohatší, ani krajší, ani to že nosia značkové oblečenie a doplnky. Každý človek je rovnako významný. Píšeš že pochádzaš z troch súrodencov, ja taktiež. Avšak súrodenci by si mali byť vždy oprou, držať pri sebe v dobrom aj zlom. Nieje to len krv čo nás spája, ale súrodenecká láska. Nosenie vecí po súrodencoch vnímam ako výbornú vec. Taktiež sa delím s oblečením so sesternicou lebo je mladšia. Neznamená to že si menej cenná alebo potrebuješ “charitu”. Volá sa to šetrné zmýšľanie. Len ľudia ktorí tomu nerozumejú sa môžu smiať na tak šľachetnej veci. A nakoniec ti chcem poradiť aby si si nevšímala názory iných ale predovšetkým si vážila hlavne samú seba. Sebavedomie je to najkrajšie čo môže žena nosiť. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk