Otázka
Emi sa pýta:
Dňa 16.06.2019 o 15:29

Viem ze byť anorektickou je zle ale mam odporu postavu chcem nou byť je to dobre alebo nie

Odpovede
Rovesnícka poradkyňa, Maja odpovedá:
Dňa 17.06.2019 o 21:21

Ahoj, Emi. Súhlasím s Jankou. Anorexia nie je typ postavy alebo životného štýlu, je to veľmi vážne ochorenie, ktoré niekdy končí aj smrťou. Chápem, že v dnešnej dobe sa kladie veľký dôraz nato, ako človek vyzerá a aj ty sa chceš sebe aj iným páčiť. Ale určite sa nájde u teba veľa iných kvalít,ktoré stoja zato. Ako píše Janka, môžeš začať robiť nejaký šport, pohyb je v každom prípade zdravý. Ale hlavne sa nauč mať seba rada takú aká si, pretože to naozaj nestojí zato, aby si tak vážne hazardovala so svojím zdravím. Ak chceš, napíš nám na náš chat a môžme sa o tom viac porozprávať. Maja

Rovesnícka poradkyňa, Janka odpovedá:
Dňa 17.06.2019 o 14:40

Ahoj Emi, v prvom rade ti chcem povedať, že byť anorektičkou určite nie je dobré. Anorexia je veľmi vážna choroba, ktorá sa ťažko lieči a dobrovoľne si ju nevyberaj. Ak so svojou postavou nie si spokojná, je lepšie začať športovať, plávať, chodiť na prechádzky, jesť zdravšie, piť veľa vody. Verím, že ak obmedzíš isté zlozvyky, aj tvoja postava sa zmení a bude sa ti páčiť. Budem ti držať prsty. Janka.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk