Otázka
Kajuš sa pýta:
Dňa 13.02.2023 o 19:10

Ahojte od septembra nastupujem na SŠ ale idem na učňovku ( 1. ročník som opakovala nebola moja chýba teraz som v osmičke) nastupujem v našom meste ale nechcem tam ísť je mi to trápne – blbé tam ísť keď ostatní tam budu chodiť 3 až 4 roky a ja iba 2 a bez maturity bojím sa že si sa somnou nebudú vôbec baviť a nenájdem si žiadnych kamarátov čo si myslíte o tej ucňovke je to dobrá škola vôbec?

Odpovede
Veronika, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 14.02.2023 o 19:17

Ahoj Kajuš, je fajn, že si sa na nás obrátila. Výber strednej školy je niečo, čo neminie nikoho z nás. A to, ako sa rozhodneme je len na nás. Verím, že si si vybrala niečo, čo ťa bude baviť a nasmeruje tvoj život smerom, ktorý ti bude vyhovovať, a to je to najpodstatnejšie. Vôbec to nie je trápne, a už vôbec nie v súčasnej dobe, keď každý odbor ponúka veľké množstvo možností. Nájsť si kamarátov na novej škole nás niekedy stojí veľa úsilia. Nemyslím si však, že by sa tvoje obavy mohli naplniť. V dnešnej dobe sa ľudia priatelia z mnohých rôznych dôvodov, ako sú napríklad spoločné záľuby alebo rovnaké názory na určite veci. Mnohým ľudom nezáleží na takýchto veciach, ako je štúdium pri hľadaní priateľstiev. Prvý ročník na strednej škole ja novinkou pre všetkých tvojich spolužiakov, nie len pre teba. Nikto nebude chcieť byť sám a ako kolektív sa medzi sebou skamarátite v priebehu niekoľkých dní. Záleží na tom, aká si, nie kam chodíš na školu, alebo ako dlho na nej ostaneš. Verím, že sa ti na škole bude páčiť a nájdeš si dobrých kamarátov. Keď nad niečím príliš premýšľame, zvyčajne to vidíme v oveľa horšom svetle, než to reálne je. Skús sa tým netrápiť ani teraz, ani v septembri, venuj sa kamarátom, rodine, koníčkom a ja verím, že si na strednej nájdeš super kolektív. Budem ti v tom držať palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk