Otázka
Sofia sa pýta:
Dňa 05.03.2023 o 19:35

Ako sa mám vyrovnať s tým, že ma niekto sexuálne obťažoval? Neviem, čo robiť ďalej, ako začať znovu dôverovať druhému pohlaviu a nebáť sa verejných miest.

Odpovede
Nikol, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 06.03.2023 o 19:40

Ahoj, Sofia. Vážim si, že si sa rozhodla napísať práve do Rovesníckej poradne. Musí byť pre teba ťažké hovoriť o tom, čo sa stalo, no práve to môže byť dobrým prvým krokom. Neváhaj sa obrátiť na rodičov, školskú psychologičku či inú dospelú osobu, ktorej dôveruješ. Kontaktovať môžeš aj Linku Detskej Dôvery prostredníctvom tel. čísla 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu (Skype name: linkadeti), alebo chatu na stránke. Potrvá určitú dobu, kým sa odhodláš byť na verejných miestach sama. Zozačiatku by ti mohlo pomôcť chodiť na verejné miesta s ľuďmi, s ktorými sa cítiš dobre a bezpečne. Čo sa týka opačného pohlavia, dôveru si treba zaslúžiť. Bude to dlhá a náročná cesta, no prajem ti, aby si ju zvládla. Veľmi ti držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk