Otázka
Kika sa pýta:
Dňa 05.03.2023 o 20:52

Ahojte! Som Kika, mam 13 rokov. Vo vekovom rozmedzi 7–10 rokov som bola sikanovana ohladom vahy a postavy. Prejavovat sa to na mne zacalo az vo veku 11 ci 12 rokov. Zacala som menej jest, cvicit a preslo to az do nejedenia, obsesivneho pocitania kalorii a pod. Stale som sa z toho nedostala. Nedavno som si vsimla, ze jedenie mensieho poctu kalorii mi sposobuje priberanie. Predpokladam, ze hlavnym dovodom je nutkanie jest sladke ci slane pochutiny co sa pocas dna vyvinie do binge eatingu. Chcela by som sa opytat na nejake rady ako sa dopracovat k schudnutiu, no vykonat to zdravo z pohladu stravy aj pohybu.

Odpovede
Nikol, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 06.03.2023 o 19:12

Ahoj, Kika. Už len to, že chceš svoju situáciu riešiť, je dobrou cestou k úspechu a som rada, že si sa rozhodla obrátiť práve na Rovesnícku poradňu. Čo sa však týka rád ohľadom chudnutia, odporučila by som ti skôr prečítať si na túto tému články alebo pozrieť si videá od ľudí, ktorí sa venujú zdravému životnému štýlu. Skús sa porozprávať s rodičmi – možno by ti s tvojím problémom mohol pomôcť fitness tréner či dietológ. Tiež by ti mohli pomôcť videá od mladých báb, ktoré si prešli tým, čím ty a teraz radia ostatným, ako si vybudovať sebavedomie, zdravšie žiť a cítiť sa vo svojom tele lepšie (mnoho zahraničných influenceriek sa venuje práve týmto témam). No nezabúdaj na to, že jedlo je pre náš organizmus nevyhnutné, krása nespočíva v zovňajšku a nikto nemá právo hovoriť ti, ako máš vyzerať, ide o to, aby si bola spokojná ty. Držím ti palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk