Otázka
Majka sa pýta:
Dňa 10.03.2023 o 14:36

Ahojte, mám za sebou dosť traumaticky zážitok s chalanom (zneuzitie a fyzické ublíženie).. skúšala som to už aj riešiť so psychológom, ale ten to všetko iba zhoršil. Nevedeli by ste niekto poradiť, ako sa z toho dostať mimo psychológov a mimo rodiny, ktorá pri mne nestojí v žiadnej situácii? Ďakujem za každú odpoveď :)

Odpovede
Kaji odpovedá:
Dňa 13.03.2023 o 23:01

Už len pri čítaní mi behá mráz po chrbte neviem si ani predstaviť čo zaživaš ale na druhej strane ťa aj chápem že ako to na teba vplýva ale ubližovaním nič nedosiahneš ani nevyriešiš

Majka odpovedá:
Dňa 13.03.2023 o 22:15

Ahoj Aďa, ďakujem že si napísala. Ja mám práve pocit, že silná nie som, keďže sa cez to neviem preniesť a ubližujem sebe. Niekoľko ludi, ktorým som sa zverila mi povedalo, že to moja chyba je a že už by som tu ani nemusela byt (vrátane mojej Maminy, ktorá mi dáva jasne najavo že by bolo lepsie keby som tu nebola), preto sa im nemozem zveriť s tým, čo sa stalo.

Aďa odpovedá:
Dňa 13.03.2023 o 21:04

Majka neviem si ani predstaviť, aké hrôzy si zažila (a zažívaš) a strašne Ťa obdivujem za to, aká silná si a že o tom rozprávaš…je mi ľúto, že máš skúsenosť s neprofesionálnym psychológom…skús možno túto stránku: https://www.zastavmenasilie.gov.sk/…eho-nasilia/ . Hlavne to nevzdávaj. Nič z toho, čo sa stalo, nie je tvoja vina.

Majka odpovedá:
Dňa 12.03.2023 o 23:08

Ahoj Kaji, vracala som sa vecer po tme domov a odchytil ma chlap asi 5 minút od môjho domu.. stiahol ma za najbližšiu budovu a keďže som sa nedokázala branit, využil to :( potom mi začal nadavat a zvaľovať to cele na mna.. následne ma tam dokopal na zemi, z coho som mala mierny otras mozgu a bola som nejakú dobu v bezvedomi.. A zvládam to dosť zle, keďže nemám pri sebe žiadneho človeka, cele si to vycitam a hrozne sa za to nenavidim. A potom to dopadá tak že si ublizujem lebo to neviem vyriesit inak a uz niekoľko krát som rozmyslala a aj konala veci k samovražde :(

Saška Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 10.03.2023 o 21:29

Ahoj Majka, ďakujem, že si sa zdôverila práve v rovesníckej poradni. Určite by bolo fajn, ak by si sa ozvala na linku detskej dôvery, kde Ti poradia naši odborníci. Napríklad prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Mrzí ma Tvoja skúsenosť s psychológom a aj postoj Tvojej rodiny, no určite nezanevri na pomoc. Je dôležité, aby sme na také náročné situácie neboli sami. Veľmi Ti držím palce a prajem veľa síl.

Naťka Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 10.03.2023 o 21:13

Ahoj Majka Ďakujem že si napísala na rovesnícku poradňu. Veľmi ma mrzí čím si si musela prejsť, avšak aj v tom najhoršom sa nachádza aj to najmenšie plus a to v tom že si silnejšia. Prežila si a zvíťazila. Je výborné že o tom hovoríš, pretože ak by si si to nechala pre seba zožieralo by ťa to. Ak si postrehla na internete sa touto témou zaoberá mnoho ľudí. Veľa ľudí hovorí príbehy a tak osmeľuje iné ženy, aby ukončili vzťah kde sú zneužívané či psychicky alebo fyzicky. Je to náročný proces a verím že psychologické sedenia majú svoj význam. Avšak ak si myslíš že ti to zatial nepomáha vyskúšaj niečo iné. Skús si pozrieť profil Kristíny Kövešovej ktorá robí rozhovory s obeťami násilia. Hovoria tam aj o radách ako to zvládať a naučiť sa s tým žiť a vyvarovať sa ďalším nepríjemným zážitkom. Skús nájsť aj iné podporné online skupiny ktoré sú anonymné a pomôžu ti s tvojimi prípadnými otázkami. Pamätaj že na nič nie sme sami. Ak sa s tým nechceš zdôveriť rodine skús sa zdôveriť dospelej osobe ktorej veríš, ktorá ti pomohla v minulosti, alebo kamarátovi/ka­marátke ktorej dôveruješ. Verím že niečo z mojich rád ti bude nápomocné. Prajem veľa síl.

Kaji odpovedá:
Dňa 10.03.2023 o 18:42

Ahoj Majka ako sa to preboha stalo? A hlavne ako to prežívaš sama bez nikoho?

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk