Otázka
Magda sa pýta:
Dňa 11.03.2023 o 13:07

Ahojte, pred 3rokmi som zažila sexuálne znásilnenie a odvtedy mám problém dôverovať chlapcom, nedokážem si nájsť vzťah a ani sexuálne žiť.

Odpovede
Lenka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 13.03.2023 o 20:09

Ahoj Magda, situácia ktorú si zažila je veľmi ťažká a preto Ťa veľmi obdivujem, že si nám napísala. Je to prvým dobrým krokom k vysporiadaniu sa s ňou. V prvom rade si uvedom, že nič z toho nebola Tvoja chyba. Mala by si však o tom rozprávať aj s niekým, komu úplne dôveruješ, či už to budú rodičia, triedna učiteľka, nejaký odborník, ktorého môžeš anonymne kontaktovať napr. aj na Linke Detskej Dôvery prostredníctvom tel. čísla 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu (Skype name: linkadeti), alebo chatu na stránke. Vysporiadať sa s takýmto zážitkom chce veľa času a trpezlivosti. Nežeň sa do niečoho, na čo sa sama necítiš byť pripravená. Je úplne v poriadku, že chlapcom nedôveruješ, ale raz sa to zmení. Bude to dlhá a náročná cesta, no prajem ti, aby si ju zvládla. Veľmi ti držím palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk