Otázka
Cherry sa pýta:
Dňa 13.03.2023 o 15:57

Dobrý deň som dievča a mám 17 rokov . Už dlhodobo mám silné úzkosti kvôli škole a rodine. Mám pocit že sa toho na mňa nabaľuje. Zo školy vždy prídem celá utahana a zdrvená hlavne po praxi (som na hotelovej škole ako kuchár) som jediná baba v odbore a preto mi to dávajú vždy vyžrať. Vždy musím robiť prácu aj za spolužiakov alebo po nich opravovať chyby. Ale na koho je potom zle no na mňa. Majsterka je na mňa zasadnuta kvôli tomu lebo moja mama si robí zo všetkými problémy. Vyhrážala sa mojej majsterke cez správy a ja potom za to trpím. Povaha mojej mami je povedzme .. hrozná je manipulátor všetkých smerov. Vie sa veľmi dobre pretvarovať. Zatiaľ čo pred niekým je s úsmevom na tvári o pár sekúnd na to toho človeka preklína do zeme. Zažila som s ňou psychické týranie z jej strany. Od bývam s ňou sama a dosť toho som si už zažila. Nadávky hádky následne manipulovanie, Niekedy došlo aj k fyzickým veciam. Veľakrát som utiekla z domu lebo som nedávala psychicky s ňou biť. Párkrát ma vyhodila aj ona sama. Našťastie teraz mám priateľa a mám teda ku komu ísť. Neviem ako sa toho všetkého stresu zbaviť najradšej by som odišla zo školy a našla si brigádu a odišla . Kto vie možno by to bolo lepšie kebyže iba odídem od mami a a budem mať toľko stresu doma lebo to sa potom odvíja aj moja nálada ktorá pretrváva aj v škole… Budem rada za každý názor.

Odpovede
Ľubomíra, Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 13.03.2023 o 19:36

Ahoj. Ďakujem že si nám napísala. Verím že to pre teba nie je ľahké. Skús sa o tomto probléme porozprávať s mamou, poprípade sa skúste obe porozprávať s niekým kto vám pomôže zlepšiť váš vzťah. O tom čo sa deje na praxi sa môžeš porozprávať s majsterkou o samote. Odísť zo školy by nebolo vhodné kvôli zabezpečeniu tvojej budúcnosti. Aj keď to máš doma ťažké, útek z domu veľa nevyrieši. Po dovršení 18 rokov budeš mať viac možností ako riešiť situáciu. Som rada že máš priateľa ktorý ťa vie podržať a podporiť. Prajem ti veľa síl.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk