Otázka
Anna sa pýta:
Dňa 16.06.2019 o 19:44

Som zavisla na mojich 2 spolužiačkach­.Neznesiem keď sa spolu obimaju navzajom, keď sa smeju na veciach u ktorych som nebola , keď chodia ohovarať na zachody. Jedna z nich si ma neustale blokuje , aj keď v škole sa obidve tvária že patrím medzi ne. Druhá je otravena z celeho žiovta a všetko čo ju zaujima je makeUp, celebrity a peniaze . Aj keď nepriamo , no cítim že ma ohovaraju a že ma nenávidia.Myslia si o mne že som detinská len preto že mám rada anime a že kreslim kreslene postavičky. No ja sa musim s nimi baviť.Tak som sa na nich upla že už neviem inak.Neviem čo s tym robiť , zajtra mam isť do školy a určite si ku mne ani len nesadnu a keď hej tak sa budu baviť len ony dve. Neviem sa zase prestať starať o ne. Čo mám robiť ?

Odpovede
Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 17.06.2019 o 21:13

Ahoj Anna, chápem, že si teraz prechádzaš nepríjemným obdobím. Môžeš sa s nimi skúsiť porozprávať. Povedz im ako to vidíš ty a čo ťa trápi. Viem, že to možno nebude jednoduché, no môžeš si skúsiť nájsť aj iné kamarátky, ktoré by sa k tebe správali milšie, u ktorých by si nemala pocit, že ťa nechcú, budú akceptovať tvoje koníčky a s ktorými si budeš rozumieť lepšie. Je leto, budú letné prázdniny a to je skvelá príležitosť zoznámiť sa s novými ľudmi. Taktiež môžeš zistiť, či niekde v tvojom okolí nie je nejaké stretnutie fanúšikov anime alebo komiksov. Aj niekde v tvojom okolí máš možno viac ľudí, s ktorými by si si rozumela. Verím, že si nájdeš nové kamarátky alebo sa tvoj vzťah s terajšími kamarátkami zlepší. Držím ti prsty.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk