Otázka
Lauriii sa pýta:
Dňa 02.04.2023 o 22:07

Ahojte, mám taký problém o ktorom by som sa chcela porozprávať… Ide o to že som nemala doteraz žiadneho priateľa a mám minimum priateľov s kt. sa stretávam tak max v škole.. učím sa veľmi dobre a v škole sa s nimi normálne bavím aj sa kamarátsky objimame ale to je tak všetko… Ale nikde ja a ani oni (aspoň mi tak hovorili) nechodia po škole spolu, cez víkendy… Musím sa priznať že som introvert ale chcela by som túto moju vlastnosť zmeniť (vadí mi byť sama) ale keď som navrhla či by nechceli ísť takto mimovoľne von vravia že nie nechcú (nie kvôli tomu že by som ich volala konkrétne ja von ale všeobecne) väčšina z nich sú taktiež introverti ale mi sa spolu vieme baviť, smiať a smútiť spoločne ale to iba v škole… Ja som začala chodiť von medzi ľudí lebo mi vadí samota ale chodím medzi ľudí sama bez partie… Raz pred pár rokmi mi povedala jedna baba (bola vtedy nejaká školská akcia)… A ja som vtedy do kolektívu nezapadla… Že ale vieš mi tam pôjdeme po skupinkách tak som sa opýtala či sa k nim môžem pridať… Nesúhlasili ?… Cítim sa veľmi sama… Chcem to zmeniť ale čo sa týka okrem kamošov škole so mnou nikto nechce tráviť čas doslova má odstrkuju… Mám 20 rokov a vadí mi že nemám partiu respektívne ju aj chcem ale mám probmeu si ju nájsť… Máte to niekto tak isto? Ak áno čo vám pomohlo alebo ako ste sa s tým vysporiadali? Ďakujem za odpovede…

Odpovede
Ľubomíra, Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 03.04.2023 o 19:25

Ahoj. Som rada že si nám napísala. Verím že to pre teba nie je ľahké. Vytvoriť si priateľstvá alebo partiu je dlhší proces. Skús si nájsť jednu dve kamarátky s ktorými budeš tráviť čas naplno. Nemusia to byť dievčatá z tvojej triedy. Poprípade sa skús so svojimi spolužiačkami alebo triednym učiteľom porozprávať o tomto tvojom probléme. Taktiež si skús nájsť aktivity, pri ktorých nebudeš myslieť na samotu a vyplnia ti voľný čas. Samota nie je vždy zlá a nudná, len sa treba s ňou naučiť žiť. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk