Otázka
Barbora Lukáčová sa pýta:
Dňa 12.04.2023 o 13:41

Dobrý deň.Budem mať 11 a strašne sa v noci bojím .

Odpovede
Annnonym odpovedá:
Dňa 26.07.2023 o 01:39

Keď máš sociálnu sieť môžme si napísať meno je na instagram Puppe_tz mam 13 rokov

Dači odpovedá:
Dňa 01.06.2023 o 08:42

Ahoj Barborka, je v pohode sa niečoho báť a postaviť sa tomu. Skús si zobrať k posteli nejakú lampu alebo plyšáka,ktorí by ti pomohli. Existujú aj lampičky, ktoré na stenu premietajú nočnú oblohu, takže by si nemusela spať vo svetle ale ani v úplnej tme. Môže ti pomôcť ak sa o tomto probléme porozprávaš s rodičmi, ktorí ti môžu poskytnúť ďalšiu pomoc. Prajem ti veľa odvahy do budúcna.

Lukáš odpovedá:
Dňa 26.05.2023 o 11:20

Ahoj Barborka, som rád, že si sa na nás obrátila s tvojím problémom. Mnoho detí aj dospelých zažíva obdobie, keď sa boja a je to bežná vec, ktorou si prešiel každý z nás. Je dôležité mať prostredie, v ktorom sa cítiš bezpečne a pohodlne. Odporúčam ti poradiť sa s týmto problémom s rodičmi, ktorí ti môžu vyjadriť podporu a porozumenie. Prajem veľa odvahy.

Dano, rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 12.04.2023 o 18:30

Ahoj Barbora, som rád, že si sa na nás obrátila. Je úplne v poriadku sa niečoho v živote báť, no ak je strach v niečom problém, treba s ním bojovať. Skús sa k tomu postaviť odvážne. Napríklad si môžeš dať nejakú lampičku k posteli, ktorú zasvietiš, keď už to nebudeš zvládať alebo zaspávať s nejakou hračkou ,či plyšákom. Ak ti to nepomôže, môžeš sa niekomu zveriť s tým, že čoho sa bojíš, poprípade vyhľadať psychológa, ktorý ťa vypočuje a pomôže ti. Prajem veľa odvahy. Ty to dáš! A dúfam, že sa ti podarí tvoj problém vyriešiť.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk