Otázka
Anonym sa pýta:
Dňa 19.05.2023 o 16:43

Ahojte, mám problém s jedením. Asi pred rokom som začala viac riešiť svoju váhu a odvtedy sa veľmi trápim. Buď nejem nič alebo sa sa úplne záchvatovo prejedám. Je z toho cesta von? Ďakujem vopred

Odpovede
Saška, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 21.05.2023 o 22:14

Ahoj, ďakujem, že si napísala do rovesníckej poradne. Je super, že si tento problém uvedomuješ a chceš ho riešiť. Cesta von určite existuje. Je prirodzené, že sa zaujímame o to, ako vyzeráme, no nie je dobré, aby nám to zasahovalo do bežných vecí v živote (ako je napríklad aj stravovanie). Záchvatové prejedanie je pravdepodobne spôsobené hladovaním, čo má napohľad jednoduché, no v praxi možno náročnejšie riešenie – nevystavovať sa deficitu jedla. Jedlo by nemalo byť našim nepriateľom, skôr pomocníkom a zdrojom energie. Tvoje telo je oveľa viac ako len váha. Ak mu dáš dostatočné živiny, dokáže neuveriteľné veci. Toto uvedomenie však môže byť náročnejšie než sa môže zdať, tak sa neboj požiadať o pomoc napríklad svojich rodičov, kamarátov alebo aj školskej psychologičky/škol­ského psychológa či inej odborníčky alebo odborníka. Určite sa môžeš ozvať aj na našu linku, či už prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu Skype name: linkadeti alebo online chatu na stránke. Veľmi Ti držím palce, určite to zvládneš.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk