Otázka
Michaela sa pýta:
Dňa 21.05.2023 o 17:36

Dobry den, chcela by som sa spitat ako mam rodicom povedat ze mam problemi so dusevnim zdravim ak my vobec nerozumeju a neveria mi. Uz sa s tim trapim dlho teraz mam 11 a stale sa s tim trapim a len sa hram ze mi nic neni. Prosim pomozte mi.

Odpovede
Sofi odpovedá:
Dňa 07.07.2023 o 21:10

Ahoj Miška, viem, že obdobie ktoré prove prežívaš nieje pre teba lahké ale verím, že tvoji rodičia to určite pochopia.Ak sa bojíš tak to skús povedať niekomu inemu s rodiny a on by ti mohol pomôcť :)

SaNa odpovedá:
Dňa 26.05.2023 o 11:17

Ahoj Miška, je veľmi dobré, že sa snažíš spraviť prvý krok k lepšiemu duševnému zdraviu tým, že sama sebe priznáš svoje pocity. Je dôležité pokojne vysvetliť svojím rodičom, ako sa cítiš a čo prežívaš. Skús ukázať svoje skutočné emócie rodičom, aby ťa pochopili a aby ti dokázali pomôcť. Prajem ti, aby sa ti podarilo tento problém vyriešiť.

Alena, rovesnícka poradkyňa. odpovedá:
Dňa 22.05.2023 o 19:15

Ahoj Miška, Som rada, že si sa nám s týmto problémom zdôverila. Je mi ľúto, že máš pocit nedôvery a neporozumenia zo strany Tvojich rodičov. Odporúčala by som Ti sa s nimi v kľude porozprávať a snažiť sa im vysvetliť, čo vo svojom vnútri prežívaš. Ak ti nebudú vedieť s tvojim problémom pomôcť, požiadaj ich, aby ti vybavili sedenie u psychológa, ktorý Ti môže pomôcť. Návšteva psychológa vie našim problémom mnohokrát pomôcť. Spomínala si, že Ti rodičia pri tejto téme nerozumejú. Ak nepomôže k tomu, aby ti uverili ani ďalšia konverzácia na túto tému, skús sa o tom porozprávať s niekym, kto ti je v okolí taktiež blízky. Môžeš sa obrátiť na niekoho z rodiny, alebo na školskú psychologičku, prípadne sa o tomto probléme porozprávať s pani učiteľkou. Môžeš sa obrátiť aj na našu linku prostredníctvom emailu odkazy@linkadeti.sk, telefonicky na 0907 401 749, prostredníctvom skypu linkadeti alebo prostredníctvom chatu. Naša odborníčka Ti rada pomôže a poradí. Verím, že sa Tvoja situácia vyrieši. Držím Ti palce a prajem ti veeeeľa šťastia!:)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk