Otázka
Pre ženy sa pýta:
Dňa 23.05.2023 o 09:12

Ahojte neviem či to tu vôbec patrí no akurát mám menštruaiu a nikdy pred tym sa mi to nestalo no dnes aj všera som sa pocikala do vložky a neviem prečo a vyteká zo mna aj niečo priesvitne. Nevedeli by ste mi pomôcť prosím?

Odpovede
Saška Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 27.05.2023 o 11:41

Ahoj, ďakujem za správu. Ak máš pocit, že by to mohol byť vážnejší problém a nejakým spôsobom Ťa to obmedzuje určite neváhaj kontaktovať odborníkov alebo sa skús obrátiť na rodičov. Nie je to nič, za čo by si sa mala hanbiť, no je dôležité nezanedbať zdravotný stav, ak sa deje niečo neobvyklé. Držím Ti palce, určite sa Ti podarí nájsť riešenie.

Romanka odpovedá:
Dňa 25.05.2023 o 09:40

Ahoj, počas menštrucáie, je tvoje telo viac napätá a správa sa inak a aj to môže byť dôsledok toho že si „cvrkneš“ odporúčam skúsiť hrubšie vložky a určite by nebolo na škodu zájsť na gynekológiu. Romi

pre ženy odpovedá:
Dňa 23.05.2023 o 17:33

áno ja viem lenže ja mám proste také nutkanmnie počas menštrucie zatlačiť a ked zatlacim tak sa pocikam a ten moč pretečie aj cez vložku neviete preco to mám. Inak mimo menštracie sa mi to nestáva.

Viki, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.05.2023 o 16:54

Ahoj, ďakujem že si sa na nás obrátila so svojím problémom. Dospievanie je sprevádzané mnohými procesmi, medzi ktoré patrí aj menštruácia. Je normálne, že sa tvoje telo mení. Určite ti odporúčam poradiť sa s niekým starším, verím, že napríklad tvoja mamka bude pre teba v tejto situácii oporou, keďže to sama dobre pozná. Nemusíš sa ničoho báť, každá žena prežíva svoje dni inak. Ak však budeš mať vážnejší problém, s ktorým ti žena v tvojom okolí nebude vedieť poradiť, odporúčam vyhľadať lekára. Pamätaj, prechádzame si tým všetky.

Žofka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.05.2023 o 15:41

Ahoj, určite je veľmi nepríjemné nevedieť čo sa deje a ako tomu zabrániť. Práve počas menštruácie sa telo mení a u každého to môže prebiehať inak. Môžeš sa porozprávať so ženou, ktorej veríš a ktorá by ti vedela veci vysvetlit a pomôcť ti s nimi. Môže to byť hocikto, kto už má nejakú skúsenosť. Ak by si však potrebovala väčšiu pomoc je vhodné navštíviť doktora. Nemusí to byť ani gynekológ, s týmto by ti vedel poradiť aj tvoj normálny lekár. Verím, že sa dozvieš všetko podstatné.

Veronika, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 23.05.2023 o 15:33

Ahoj, Som rada, že si sa na nás obrátila so svojim problémom. Ženské telo počas dospievania prebieha mnohými procesmi, ktoré nám môžu byť spočiatku veľmi neznáme a nepríjemné. Nemali by sme sa o nich však báť rozprávať. Pokiaľ máš v okolí nejakú blízku ženu ktorej si ochotná sa zveriť, vyskúšaj sa obrátiť na ňu a porozprávať sa s ňou o tejto situácii. Mohlo by to byť nápomocné, keďže si týmito zmenami v dospievaní prešla tiež a vedela by ti tento proces bližšie priblížiť a vysvetliť. Nemusíš sa však ničoho báť. Každé telo je odlišné a vysporiadava sa s procesom menštruácie inak. Prajem ti veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk