Otázka
Anonymná uhorka sa pýta:
Dňa 08.06.2023 o 18:18

Dobrý večer mam taky problém ze moje kamošky chcú ísť na výlet do Budapešti bez toho aby o tom vedeli rodicia a nechuc im to povedať a neberú ohľad na to ze sa im môže niečo stať už som sa s nimi aj rozprávala a jedna bola ticho a druha ma nechala na videnom (zatial) a bojím sa o nich ze sa im môže niečo stať sak iný stať iná krajina..ale aj tak ako ich mam presvedčiť

Odpovede
Miška rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 09.06.2023 o 19:59

Ahoj, ďakujem, že si sa rozhodla napísať práve do našej rovesníckej poradne. To čím si prechádzaš znie náročne a chápem, že si v rozpore kvôli vzniknutej situácii. Verím, že to nieje ľahké, rozhodnúť sa, čo v tejto chvíli urobiť. Odporúčam ti, skúsiť kontaktovať tvoje kamarátky ešte raz a pokúsiť sa vyjadriť svoj strach, ktorý cítiš. Taktiež by som sa skúsila zdôveriť niekomu, komu dôveruješ (či už rodičom, učiteľovi alebo známemu) ohľadom tejto situácie, pretože je dôležité aby o tom vedel niekto, kto môže pomôcť a aby si toto neprežívala sama. Držím ti palce a zostaň silná!

Saška rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 09.06.2023 o 19:59

Ahoj, ďakujem, že sa ozývaš práve do rovesníckej poradne. Chápem Tvoj strach o kamarátky, obzvlášť keď nepovažuješ ich rozhodnutie za správne a zodpovedné. Keď nám na niekom záleží, zvyčajne sa o neho aj bojíme. Avšak nesmieš zabudnúť na to, že sú stále zodpovedné samé za seba a svoje rozhodnutia. Môžeš im skúsiť povedať svoj názor a poradiť im, ale finálne rozhodnutie musia urobiť samé. Je zbytočné báť sa dopredu, pretože svojim strachom a obavami sa nezbavíš problému, ktorý môže nastať, iba si znepríjemniš prítomnosť. Držím Ti palce pri riešení tohto problému!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk