Otázka
Sima sa pýta:
Dňa 17.06.2023 o 23:55

Ahojte, už dlhšiu dobu sa cítim veľmi zle, navštevovala som aj psychológa, ale nemám pocit, že by to prinieslo nejaké výsledky… Rozmýšľam, že by som sa pokúsila vyhľadať psychiatra, naozaj už netuším, čo mám robiť, avšak neviem, či k nemu môžem ísť bez odporúčania psychológa a mám z tohto stretnutia pomerne veľké obavy… Som už dospelá, ale aj tak sa obávam, či mi bude veriť a pochopí ma, naozaj sa cítim veľmi zle a nevidím v mojom živote žiadnu perspektívu. Preto som sa chcela opýtať, či náhodou neviete, ako takáto návšteva u psychiatra prebieha a či môžem prísť bez odporúčania alebo objednania. Ďakujem

Odpovede
Ivana odpovedá:
Dňa 03.07.2023 o 10:05

Ahoj, mrzí ma, že sa máš zle a nevieš si s tým poradiť. Nejaké praktické rady možno nájdeš tu: https://zmudrig.sk/…psychiatrii/ a ja ti viem len poradiť, aby si skúsila cielene zaradiť do svojho života veci, ktoré máš rada a ktoré ti robia radosť, aby ti aspoň v niektorých chvíľach bolo lepšie.

Mima odpovedá:
Dňa 22.06.2023 o 03:36

Ahoj, tak čo ja viem tak odporúčanie od psychológa asi potreba nemusí byť, ale objednať sa samozrejme musíte. Ja naopak nemám dobré skúsenosti s psychológmi vpodstate mi tiež nijako tie stretnutia nič nepriniesli. Čo sa týka psychiatra tam to je trochu iné pretože jasné je tu od toho aby niejako pomohol ale nešpecifikuje sa až tak na rozhovory skôr tie problémy vníma z lekárskeho hľadiska ak sa to tak dá povedať a každý môže sa opýtať o pomoc takže myslím že nie je dôvod prečo by ti neveril/a.

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 20.06.2023 o 11:01

Ahoj, rada by som pomohla, urcite mi napis na instagram _urfav.iva_ alebo snap iwushiiq10, poznam to citim sa rovnako a neni to prave najkrajsie

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk