Otázka
Ivka sa pýta:
Dňa 20.06.2023 o 14:07

ahojte, mam 13 a nemam ziadnych kamaratov na ktorych sa dokazem obratit v tych najhorších chvíľach. rada by som bola, keby sa niejaky mily clovek nasiel ig:_urfav.iva_ snap: iwushiiq10

Odpovede
Erika odpovedá:
Dňa 22.06.2023 o 07:51

Rada sa s tebou spoznám ig: erikablahusova

Oly, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 21.06.2023 o 20:46

Ahoj Ivka. Mrzí ma, že sa nachádzaš v takejto situácii, viem, že je ťažké nemať pri sebe ľudí, ktorých by si považovala za blízkych priateľov. Skús sa prihovoriť nejakej spolužiačke v škole alebo ak chodíš na nejaký krúžok, tak tam. Možno sú v tvojom okolí ľudia, ktorí ťa považujú za zaujímavú a radi by sa s tebou bavili, ale tiež sa boja osloviť ťa ako prví. Neváhaj spraviť prvý krok ty. Určite sa nájde niekto, s kým sa aspoň trochu viac zblížiš. Budem ti držať palce, aby sa ti to podarilo.

Dano, rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 21.06.2023 o 20:40

Ahoj Ivka, som rád, že si sem napísala. Vidno, že sa naozaj chceš spoznať s novými ľudmi a nájsť si tak kamarátov. Podľa mňa najlepším spôsobom je si nájsť nejakú záľubu, napríklad nejaký krúžok, kde by si mala veľa príležitostí sa s niekým spoznať. A pamätaj, že sa môžeš obrátiť aj na svojich blízkych, čiže rodičov alebo prarodičov, ktorí Ťa určite veľmi radi vypočujú a podajú Ti spätnú väzbu. Verím, že sa Ti podarí si nájsť nových kamarátov a držím Ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk