Otázka
Linda sa pýta:
Dňa 20.07.2023 o 13:47

Ahojte, mam takú dosť intímnu otázku. Je potrebné ísť po prvom sexe ku gynekológovi? S priateľom máme už po, ale úprimne bojím sa to povedať svojej mame pretože máme spolu veľmi zlý vzťah. A ísť s nou ku gynekológovi v pláne rozhodne nemám ale taktiež potrebujem jej súhlas keďže ešte nemám 18. Čo mám robiť?

Odpovede
Ema, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 20.07.2023 o 18:47

Ahoj Linda, ďakujem, že si sa rozhodla nám napísať. Pokiaľ nemáš nejaké zdravotné problémy alebo komplikácie, nie je nutné, aby si navštívila gynekológa po prvom sexe. Určite nie je na škodu zariadiť si pravidelné preventívne prehliadky, keď začínaš byť sexuálne aktívna, no chápem, že keď si s mamou nie ste blízke, nie je ti príjemné mať s ňou tento rozhovor. Verím, že to nebude nutné, avšak ak by sa nejaké komplikácie predsa len vyskytli, určite sa s mamou skús napriek nekomfortu porozprávať. A keby si sa nakoniec rozhodla ku gynekológovi z akéhokoľvek dôvodu ísť, po dovŕšení 15. roku lekár nemôže poskytovať rodičom žiadne informácie, či už o tvojom zdravotnom stave alebo o tom, či si alebo nie si panna. Čiže sa nemusíš báť, že sa od neho dozvedia niečo, čo im ty sama nebudeš chcieť povedať. Budem ti držať palce, aby bolo všetko v poriadku.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk