Otázka
Anonymná sa pýta:
Dňa 05.08.2023 o 00:14

Čaute, už dávnejšie som sem dávala otázku o mojom kamarátovi, ktorý zneužíval dieťa a ja som nevedela či sa s ním ďalej baviť alebo nie.. Ja som sa rozhodla sa s ním naďalej baviť, myslím si, že si zaslúži druhú šancu. Ale niekedy si hovorím, že som strašná osoba, ktorá sa baví s niekým, kto zneužíval dieťa. Ale tomu môjmu kamarátovi je to očividne veľmi ľúto a zmenil sa. Kebyže môže, zmení to. Poznám ho veľmi dobre a myslím si, že si zaslúži žiť dobrý život napriek chybám, ktoré spravil. Myslíte si, že to zo mňa robí hroznú osobu, že sa s ním bavím?

Odpovede
Saška, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 11.08.2023 o 21:04

Ahoj, ďakujem, že si napísala. Sú rozhodnutia, ktoré sú v živote veľmi ťažké a ktoré sa stávajú skoro až morálnymi dilemami. Myslim si, že aj u Teba niečo takéto nastalo a chápem, že je pre Teba náročné túto situáciu spracovať. Každý sa vždy snažíme urobiť správnu vec, ale niekedy nie je celkom jasné, čo tá správna vec naozaj je. Chceš sa zachovať morálne správne a zároveň ostať dobrou kamarátkou. Akokoľvek sa človek rozhodne, nesmie si to nikdy vyčítať. Urobila si najlepšie ako si v tej chvíli vedela a určite nie si hrozný človek. Držím Ti palce.

B odpovedá:
Dňa 07.08.2023 o 17:53

Ahoj, myslím si, že to z teba vôbec nerobí hrozného človeka, práve naopak – vieš totiž zhodnotiť, že si človek zaslúži druhú šancu a odpustiť mu. A navyše, keby si bola taká zlá, vôbec by ťa to netrápilo :) Nič si nevyčítaj.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk