Otázka
briki sa pýta:
Dňa 17.08.2023 o 19:22

Ahoj, mám otázku o mojom mladšom bratovi. Za niekoľko dní má 11. Myslím, že je závislý od videohier, hrá ich CELÉ dni. Je to super chlapec, ale tie hry ho strašne kazia – na všetkých je odporný a hovorí, že som hnusná. Inokedy (keď práve nie je na PC) je na mňa milý a je fajn. Keď mu niekto zakáže pozerať do obrazovky, má záchvaty hnevu

Odpovede
Ema, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 24.08.2023 o 12:15

Ahoj, ďakujem, že si sa rozhodla nám napísať. Je super, že sa zaujímaš o svojho brata. Závislosť na videohrách je niečo, čo vidíme najmä pri chlapcoch v jeho veku často a určite by sa tomu malo venovať viac pozornosti. V prvom rade si myslím, že by si sa o tom mala porozprávať s vašimi rodičmi. Upozorni ich na to, čo si si všimla a spolu skúsite vymyslieť to najlepšie riešenie. Bolo by super, keby mal tvoj brat nejaké iné aktivity okrem hrania videohier. K tomu môžeš prispieť aj ty sama. Skús ho zavolať von na zmrzlinu, do kina, zahrajte si nejakú spoločenskú hru. Tiež ho môžeš podporiť v tom, aby si našie novú voľnočasovú aktivitu, venoval sa športu, ktorý ho baví alebo sa zapojil do nejakého klubu. Budem ti držať palce, aby to vyšlo.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk