Otázka
osoba sa pýta:
Dňa 27.06.2019 o 15:07

Aký je zmysel života? Pretože mám pocit, že sa na tomto svete nachádzam len kvôli tomu, aby som neublížila druhým, takže vlastne mám pocit, akokeby som tu bola nasilu. Poriadne záujmy už nemám, skoro každý deň mám problémy sa normálne baviť s niekým a úprimne neviem pociťovať ani radosť ani lásku. Budúcnosť vidím stále negatívne. Tak prečo by som mala žiť?

Odpovede
Mia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 29.06.2019 o 13:14

Ahoj, je úplne v poriadku mať občas taký pocit, hlavne na konci roka, keď z nás už opadne všetok stres a povinnosti a človek sa cíti akoby „prázdny“. Na živote je toho však toľko krásneho – láska, priateľstvo, spomienky na prežité chvíle, no zároveň aj bolesť. Aj keď si teraz prechádzaš niečím ťažším, neboj sa, raz sa všetko opäť zvrtne lepším smerom, pretože taký život jednoducho je. Ak ho ukončíme, len prenesieme tú bolesť na iných ľudí, nikdy skutočne nezmizne a navyše zničíme všetky krásne spomienky, ktoré na nás ešte čakajú. Držím ti palce, ale určite nám napíš aj do chatu na Linku, ak by tieto pocity prevládali.

Radka, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 29.06.2019 o 12:14

Ahoj, vidím, že ťa tento problém trápi a je skvelé, že si nám o tom napísal/a. Každý má na tomto svete nejakú svoju úlohu. Nemusíš svoju budúcnosť vidieť negatívne, pretože nikdy nevieme, že čo sa ešte môže stať. Možno si len nenašiel/nenašla nejaký koníček, ktorý by ťa naozaj napĺňal. Sú letné prázdniny a to je skvelá príležitosť na nájdenie nejakej aktivity, ktorú budeš milovať. Možno aj táto nová aktivita ti v budúcnosti pomôže. Taktiež vďaka nej môžeš stretnúť aj nových ľudí, s ktorými sa budeš baviť rad/a a nebude to pre teba problém. Držím ti prsty a verím, že nájdeš ľudí a nejaké záujmy, s ktorými budeš šťastnejší/šťas­tnejšia a svoju budúcnosť budeš vidieť pozitívne.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk