Otázka
Zoja sa pýta:
Dňa 26.10.2023 o 08:43

Ahojte je normalne ked 15 rocne dievca nema vela kamaratov a volny cas travi len s rodinou? Ci uz by som mala zacat nieco robit a travit cas s kamosmi ,ktorych nemam vela.Alebo je uplne v pohode byt vacsinou s rodinou?

Odpovede
Dia, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 30.10.2023 o 08:49

Ahoj Zojka, Ďakujeme, že s nami ďalej komunikuješ. Ak tráviš veľa času so svojou rodinou a cítiš sa šťastná a pohodlne, potom je to v poriadku. Nemusíš sa hanbiť. Ale ak cítiš, že by si chcela mať viac kamarátov alebo stráviť viac času s rovesníkmi, môžeš vyskúšať niekoľko vecí ako skúsiť nejaký krúžok ako bolo spomenuté v správe predtým alebo nejaký tábor a podobne. Napr. v táboroch je veľa ľudí, ktorí by sa chceli určite kamarátiť a niektorí tam chodia presne preto, aby si našli kamarátov. Pamätaj, že počet kamarátov nie je dôležitejší ako kvalita tvojich vzťahov. Dúfame sa ti podarí nejakých kamarátov nájsť.

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 26.10.2023 o 18:42

Dakujem za odpoved ale ja proste stale hanbim za to,ze som stale s rodinou aj ked mi je s nou dobre.

Saška, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 26.10.2023 o 16:52

Ahoj Zoja, ďakujem, že si napísala práve do rovesníckej poradne. Voľný čas by mal byť pre teba príležitosťou oddýchnuť si, venovať sa tomu, čo ťa baví a hlavne tomu, čomu ty sama chceš. Preto neexistuje iba jedna správna odpoveď, ako a s kým tráviť voľný čas. Ak si viac rozumieš s tvojou rodinou, je absolútne v poriadku tráviť čas s nimi. Priateľstvá sú v živote tiež veľkou výhodou, no nie je podmienkou, že by sme mali oddychové aktivity robiť iba s kamarátmi. Ak by si však predsa len cítila, že by si chcela nejakých nových ľudí spoznať, môžeš tak urobiť napríklad na záujmových krúžkoch (či už šport, umelecká škola alebo nejaký jazykový kurz). Držím ti palce a dúfam, že ti táto odpoveď pomohla.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk