Otázka
Claudi sa pýta:
Dňa 31.10.2023 o 08:48

Ahojte, chcem sa opýtať, sú prípady kedy psychológ môže/musí informovať rodičov o mojich problemoch? Napríklad keď ide o sebapoškodzo­vanie? Ďakujem

Odpovede
Dada, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 31.10.2023 o 16:00

Ahoj Claudi, som veľmi rada, že si sa tu rozhodla napísať. Psychológ sa spravidla snaží udržiavať dôverné vzťahy so svojimi klientmi, vrátane detí a mladých ľudí. Väčšina informácií, ktoré zdieľaš so psychológom, je dôverná a nebude automaticky zdieľaná s tvojimi rodičmi alebo inými osobami. Avšak, ak ide o situácie kde je tvoja bezpečnosť ohrozená alebo sú obavy je možné že psychológ spraví inak. V tomto prípade by som sa teda obrátila na našich poradcov, ktorí o tomto vedia viac a tak ti vedia poskytnúť viac informácií: napríklad prostredníctvom telefónu 0907 401 749, emailu odkazy@linkadeti.sk, skypu (name: linkadeti), alebo online chatu na stránke. Držím Ti palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk