Otázka
adam sa pýta:
Dňa 05.11.2023 o 20:30

ahojte, kvoli traume z detstva uplne neznasam vianoce, su to moje najneoblubenejsie obdobie v roku a vzdy chytam stavy iba pri myslienke na ne a prisaham, ze ak sa raz zabijem tak to bude pred alebo na vianoce. dneska ked som prechadzal mestom som zapocul uplne, ze najlepsiu pesnicku vsetkych cias a to „all i want for christmas is you“ a mal som chut niekoho prebodnut. neviem nejaky napad ze co mam robit lebo moja oblubena strategia (zostavat doma 2 mesiace kym ten vianocny osial neprestane) ma uz nelaka, kvoli tomu ze mam flashbacky na covid ked som sedel doma neustale

Odpovede
Laci odpovedá:
Dňa 06.11.2023 o 18:45

Ahoj Adam, chápem tvoj problém a pokúsim sa ti pomôcť. Nemyslím si, že vyhýbať sa svetu na celé dva mesiace je dobrý nápad. Je dôležité vedieť sa rozprávať s blízkymi o svojich pocitoch a hľadať spôsoby, ako zvládať tvoju negatívnu reakciu na Vianoce. Môžeš skúsiť sa o tom otvorene rozprávať s rodičmi, keďže Vianoce budeš tráviť pravdepodobne doma a možno spoločne prídete na nejaké vhodné riešenie, ktoré bude vyhovovať všetkým. Taktiež si môžeš nájsť alternatívy, môžeš tráviť Vianoce iným spôsobom, ako si zvyknutý. To môže zahrňovať cestovanie, dobrovoľníctvo alebo iné aktivity, ktoré Ťa potešia. Nájsť si nejakú aktivitu ktorá Ťa zamestná a na istý čas zabudneš na veci čo sa Vianoc týka. Viem že je podstate nemožné sa vyhnúť niečomu, čo je takmer všade okolo nás, ale verím, že to nejako zvládneš. Len sa nevzdávaj. Keď sa budeš cítiť opäť nepríjemne, stále nás môžeš kontaktovať na skype (linkadeti), e-maili (odkazy@linkadeti.sk), alebo telefónom (0907 401 749). Veľa šťastia.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk