Otázka
xxx sa pýta:
Dňa 16.12.2023 o 18:39

Ahoj, ja som prisla do novej skoly asi pred 2 mesiacmi a s byvalej skoly som si odniesla aj psychicke problemy. ale hned na zaciatku som vela chybala kvoli zlomenej nohe. Teraz nemam dostatok znamok a vsetci ucitelia mi davaju pisomky co som vymeskala naraz. Co mam teraz robit, vobec sa to nestiham ucit, a ked uz tak som tak v strese ze sa v skole rozplacem. Ako a komu mam povedat ze to nezvladam? Jedna ucitelka si to uz vsimla a spolu sme to rešili. No ale co na ostatnych predmetoch…

Odpovede
rovesnícky poradca Laco odpovedá:
Dňa 18.12.2023 o 17:30

Ahoj, ďakujeme že si napísala do rovesníckej poradne. V takej zložitej situácii akú máš ty, je prirodzené sa cítiť preťažene, v strese, no chcem ťa uistiť, že sa to vyrieši. Len tomu treba dať čas. A pár konverzácií. Na začiatok sa treba porozprávať s rodičmi. Určite niečo vymyslíte. Takisto sa môžeš porozprávať aj s triednou a s ostatnými vyučujúcimi, dohodnúť sa na termínoch a naplánovať si čas podľa svojich schopností. A ak budeš mať stále pocit, že to nezvládaš, môžeš skúsiť sa učiť s niekým – napríklad s rodičmi, alebo si vybaviť doučovanie v škole u učiteľov. Dúfam, že sa ti tvoj problém podarí vyriešiť. Prajem veľa šťastia a pevných nervov. Som si istý, že na seba budeš hrdá.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk