Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 31.12.2023 o 18:21

Ahojte, rada by som sa poradila… Poslednú dobu sa cítim dosť na nič. Stále mávam horšie úzkosti… Neviem čo s tým mám robiť. Rodičia ma nechcú dať k psychológovi pri tom vedia, že mám aj problémy so sebaposkodzovanim. V mojej triede sa so mnou takmer nikto nebavi a spoluziaci sa mi smeju za moj styl. Pokrikuku po mne ze som lesba a podobne veci. Pri tom najhoršom je ze s tym ze som na dievcata maju pravdu a fakt mi to neulahcuju. Vseci moji dobri kamaráti bývajú ďaleko odomna… Tak trochu neviem čo mám robiť.

Odpovede
Naty, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 02.01.2024 o 12:03

Ahoj, ďakujem, že si sa na nás obrátila. Každý ma svoj osobitý štýl, ktorý ho vystihuje. Je super, že ty si ten svoj našla. Netreba sa zaň hanbiť, lebo robí teba tebou. Šikanovanie je zlá vec. Neboj sa o tom povedať učiteľom, školskému psychológovi, alebo svojim dobrým kamarátom. Ak sú tvoji kamaráti ďaleko, je niekoľko možností ako sa s nimi skontaktovať, napríklad online. Pri úzkosti je treba si pripomínať, že tak rýchlo ako prišla, tak rýchlo aj pominie. Skús si navodiť upokojujúce myšlienky a sústreď sa na niečo neškodné okolo seba. Vzťah s rodičmi môže byť občas komplikovaný. Skús sa s nimi o tom porozprávať. Ak to nechcú kvôli tomu, že to stojí veľa peňazí, môže im pomôcť informácia, že väčšina psychoterapie je preplácaná zdravotnými poisťovňami. Ak budú stále trvať na tom, že nie, stále sa môžeš ozvať aj tu, na Linku Detskej Dôvery – napríklad prostredníctvom telefónu – 0907 401 749, emailu – odkazy@linkadeti.sk, skypu – Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Držím ti palce.

Sova odpovedá:
Dňa 02.01.2024 o 02:36

Mrzí ma to. Ja som to tiež zažila spolužiačky má šikanovali. Viem je to nepríjemné ale prestali. Mne pomohlo písanie o tom ako sa cítim. Tiež nemám v triede kamarátov a považujú má za divnú. Viem je to ťažké ich ignorovať. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk