Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 31.12.2023 o 18:23

Ahojte, neviem či sa to sem hodí, ale nedávno som sa confessla mojej crush… Bola strašne milá a všetko aj keď ma odmietla, lenže odvtedy ma v podstate ignoruje. Je pravda, že sme sa od tej doby ešte nevideli ale myslím to aj cez správy a pod. Mám pocit že sa mi vyhýba a že som to pokašľala… Nemáte niekto nejakú radu ako napraviť naše kamaratsvo?:/

Odpovede
Ninča, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 02.01.2024 o 12:53

Ahoj, sme radi, že si sa ozvala s tvojim problémom. Už len to, že si sa odvážila niekomu vyjadriť to, čo k nemu cítiš je veľmi odvážne. Niekedy je naozaj ťažké sa k tomu dostať, no aj keď ťa tvoja osoba odmietla, nezúfaj. Aspoň obidve viete ako na tom ste a ty v sebe neskrývaš tie pocity. Možno máš pocit, že sa vzdialila, no je dôležité si uvedomiť, že každý človek takéto situácie prežíva a spracováva inak. Je pravdepodobné , že potrebuje trochu času na vyrovnanie so situáciou. Taktiež sa môže cítiť trochu nepríjemne a to preto, lebo nevie ako správne zareagovať. Ak ste sa odvtedy nevideli, myslím si, že jej ozajstný postoj uvidíš keď sa opäť stretnete. Taktiež sa pokús zachovať pokoj, netlačiť príliš na pílu. Ak si jej ešte neskúsila napísať, či je medzi vami všetko v poriadku, je fajn to urobiť a uistiť sa. Nezabúdaj, že cez správy nikdy nezískame emóciu, ktorú daná osoba pociťuje. Preto netreba robiť žiadne unáhlené závery a naozaj počkať do vášho najbližšieho stretnutia. Podporu a radu môžeš nájsť aj pri osobe, ktorej dôveruješ, je ti blízka. Držím ti palce a verím, že vaše kamarátstvo ostane také, ako predtým.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk