Otázka
Anonym sa pýta:
Dňa 12.01.2024 o 17:02

Dobrý deň, píšem Vám s prosbou o radu. Mám frajerku (17) ktorá je z Česka a už dlho nemá dobrý vzťah s mamou. Tým že nie je plnoletá ešte sa nemôže odsťahovať. Má mladšieho brata ktorý sa absolútne nevie správať, vkuse jej ničí veci a bije ju. Najhoršie na tom všetkom je že mama si ju pred ním nezastáva. Práve naopak, tá jej nadáva a tiež ju bije. Deje sa opakovane. Ten jej brat je veľmi problémový. Nejaký čas už bol aj na detskej psychiatrí. Mama mu už niekoľkokrát vyhrážala že ak nezmení svoje správanie (nedovolí si len do sestry ale dokonca aj do mami) tak ho tam pošle znovu. Ale namiesto toho mu nezmyselne kupuje sladkosti a podobné veci ako keby si ich zaslúžil. Otec s nimi nebýva, má len babku a dedka ktorý ale nie je jej biologický dedko. Prosím vás o radu ako by mala frajerka postupovať aby sa to začalo konečne nejako riešiť.

Odpovede
Mimi, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 12.01.2024 o 20:46

Ahoj, som rada, že si nám napísal do rovesníckej poradne. Je od teba veľmi milé, že sa takto zaujimaš o svoju priateľku. Mohol by si jej odporučiť, aby sa skúsila porozprávať so svojou mamou, prečo sa k nej správa tak, ako sa správa. Chápem, že sa to môže zdať zbytočné, no za pokus nič nedáte. Dôležité je, aby ona mala priestor, ako sa odreagovať a aspoň na chvíľu zabudnúť na to čo sa deje u nej doma. Možno by bolo aj výhodnejšie, ak by sa ona obrátila na nejakú detskú poradňu v Českej republike telefonicky, keďže by mohla vysvetliť svoju situáciu a odborníci by jej priamo povedali, ako riešiť túto situáciu. Velmi jej držím palce a verím, že sa jej situáciu podarí nejako vyriešiť. Hlavne nech nestráca nádej.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk