Otázka
Anonym sa pýta:
Dňa 13.02.2024 o 17:51

Čaute… Takže poznám jedného strašne fajn chalana ktorý chodí do inej triedy. Už má frajerku, ale som do neho buchnuta, ale tak chcela by som s s ním aspoň kamarátiť. Píšeme si a vlastne skoro nikdy sa nerozprávame osobne lebo on je väčšinou so svojimi kamarátmi a ja so svojimi. Problém je ten že ešte nikdy neinicioval kontakt ale vždy som to iniciovala ja. A tým pádom neviem či sa chce kamosit alebo nie. Na druhej strane, keď mu napíšem tak odpovie. Nwm čo si mám o tom myslieť, školská psychologička povedala že kebyže sa nechce kamarátiť tak neodpisuje, ale moja kamoška mi povedala že keď sa niekto chce bavit tak iniciuje kontakt a že to nemá zmysel. Tak nwm. Poraďte…

Odpovede
Oly, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 14.02.2024 o 23:10

Ahoj, som rada, že si nám napísala. Chápem prečo sa ti môže zdať tvoja situácia mätúca. Na jednej strane ti chlapec odpisuje, ale na druhej sa ti nikdy neozýva ako prvý. Ja si myslím, že dôvodom prečo nerobí prvý krok môže byť jeho rešpekt k svojej priateľke. Treba pochopiť aj situáciu, v ktorej je on. Možno aj má záujem sa s tebou spriateliť, ale radšej to nerobí, aby svojej priateľke neublížil. Je mi ľúto, že ťa to trápi, avšak niektoré veci nezávisia len od nás, ale aj od okolitých ľudí. Odporúčala by som ti, aby si sa ho rovno skúsila opýtať, ako ten váš vzťah vlastne vníma a či by sa chcel s tebou aspoň kamarátiť. Dúfam, že sa ti podarí vyriešiť túto situáciu. Držím ti palce!

Anonym odpovedá:
Dňa 14.02.2024 o 19:27

Len kamaráta

Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 14.02.2024 o 00:39

Ahoj, sme dve kamošky a chceme ti pomocť.....myslíme si, že za nás máš dve možnosti: buď sa skúsiš skamarátiť s jeho kamarátmi, aby si sa dostala k nemu bližšie alebo mu skúsiš o tom napísať a možno si o tom pokecáte a budeš mať jasnejšie. mysliš, že on neiniciuje kontakt, okey…tak prestan písať a uvidis či ťa bude vyhladavať… ked nie, budeš mať jasnu odpoved, a možeš sa zamerať iným smerom… zameraj sa na to čo chceš týmto celím docieliť, či chceš kamarata len alebo niečo viac.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk