Otázka
Neznámy človek sa pýta:
Dňa 07.07.2019 o 16:04

Mám pocit, že mojich rodičov zaujímajú len moje dobré známky v škole a úspechy vo všetkých možných súťažiach, aké absolvujem. Kým mám skvelé výsledky a usmievam sa je predsa všetko v pohode no nie? Necítim sa dobre pri veľa obvyklých situáciách a myslím si, že trpím úzkosťami. Párkrát som po hádke utiekla z domu, no keďže nemám kamarátov, ktorým by som verila, tak som nemala kam ísť a musela som sa vrátiť. Mám pocit, že nemám nikoho, na koho by som sa mohla obrátiť. Čo mám robiť?

Odpovede
Neznámy poradca odpovedá:
Dňa 16.07.2019 o 21:51

Ďakujem za odpoveď a za radu, ale bojím sa prehovoriť so svojimi rodičmi. Kedykoľvek som čo i len naznačila, že nie som úplne ok, tak ma automaticky, akoby začali pokladať za blázna, ktorý by sa mal liečiť. Neviem, či som alebo nie som chorá. Nemyslím si však, že v mojom živote má niečo ešte REÁLNY zmysel. Všetko, akoby bolo vždy o tom istom. Uvedomujem si, že aj keď budem v živote makať a snažiť sa, aby boli ostatní na mňa hrdí, aj tak to nebude navždy. V hlave, akoby som mala hlas ktorý mi hovorí, čo mám robiť, aké pocity mám cítiť. V realite mám pocit, že ľuďom vyhovuje, že každým svojim slovom so mnou hýbu, lebo chcem byť pre nich dokonalá. Ja sa naozaj necítim najlepšie. Prosím, potrebujem pochopiť sama seba.

Erika-Rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 07.07.2019 o 22:44

Zdravím..

Ďakujem za to, že si sa nám zverila. Rozumiem, že pozícia v ktorej sa nachádzaš je pre teba veľmi ťažká a taktiež zložitá . Škola, sútaže a ďalšie aktivity môžu byť stresujúce. Ak by si chcela nájsť pochopenie u rodičov, odporučila by som ti, aby si sa s nimi o svojich pocitoch a zvýšených nárokoch úprimne porozprávala do hĺbky. Spomenula by som im aj obavy z tvojej úzkosti. Ale ak by ti to situácia neumožňovala stále sa môžeš obrátiť na nás.

Počas prázdnin Linka detskej dôvery funguje len prostredníctvom e-mailovej schránky odkazy@linkadeti.sk so zárukou odpovede do 24 hodín a prostredníctvom chatu v pracovných dňoch od 17.00 do 19.00 hod.

Držím ti palce :)

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk