Otázka
Saša sa pýta:
Dňa 26.02.2024 o 14:26

Ahojte mam 16 som introvert.Dostala som sa na strednu skolu, na ktoru som chcela no musela som ist na internat.Je to tu vsetko super.No moje spolubyvaju zhanaju chalanov uz aj nejakych mali.Alebo su do nejakych zalubene alebo naopak chalani pisu im.No ja nemam nekoho so ziadnym chalanom si nepisem ani nepoznam takeho, s ktorym by som si pisala. Doteraz mi to ani nejako obzvlast nevadilo, no casto mi napadaju myslienky typu ,, preco som vlastne na tomto svete.Najdem si ja niekedy partnera ked teraz o mna nikto nema zaujem? Velmi sa trapim a mam pocit ,ze mi nieco uteka pretoze vacsina mojich rovesnikov uz niekoho mala.Velmi ma to mrzi a casto ma trapia pocity zbytocnosti a nepotrebnosti.

Odpovede
Richard rovesnícky poradca odpovedá:
Dňa 27.02.2024 o 15:41

Ahoj, ďakujem ti, že si sa obrátila s tvojím problémom na rovesnícku poradňu. Je dôležité si uvedomiť, že každý prežíva život iným tempom. Nieje potrebné sa porovnávať s ostatnými. To, že si nikoho teraz nevieš najsť neznamená, že to nepríde. Môžeš si užívať “školský život” naplno. Láska sa objaví v správny moment, preto sa netreba zamýšľať nad myšlienkami, že nie si cenná alebo ťa nikto nechce. U niekoho láska príde skôr u niekoho neskôr. Môžeš sa napríklad zapojiť sa do rôznych školských aktivít kde môžeš stretnút svojich rovesníkov s rovnakými záujmami. Nezabudaj, že si ešte mladá a máš pred sebou množstvo príležitostí na spoznávanie ľudí a budovanie vzťahov. Ak by cítila, že sa tvoje pocity zhoršujú môžeš sa obrátiť na našich odborníkov pomocou telefónu :0907401749, emailu: odkazy@linkadeti.sk skypu: linkadeti alebo chatu na stránke. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk