Otázka
Lily sa pýta:
Dňa 28.02.2024 o 15:00

Dobrý deň, neviem ci mi tu budete vedieť poradiť ale skúsim. Mám nejaké psychické problémy už dlhší čas. Som sledovaná u psychiatricky a nedavno som u nej bola, len som u nej nedokázala rozprávať o všetkom co ma trápi keďže si do ambulancie zavolala mňa aj s celou mojou rodinou a ja o tom nedokážem rozprávať pred toľkými ľuďmi. Ďalší termín mám az o par mesiacov ale neviem ci to dovtedy vydržím. Neviete ake mám možnosti? Ci naozaj nie je ina cesta len čakať tých pár mesiacov? :(

Odpovede
Sandra odpovedá:
Dňa 04.04.2024 o 23:22

Ak nevies ako to mas slusne povedat tak toho sa nemusis bat. Povedz co mas na srdci. Povedz ze ti to nieje prijemne ked tam su a ze by si radsej s psychiatrickou bola osamote. Tak isto to povedz aj psychiatricke a nic tym nepokazis. Tvoja rodina a najma psychiatricka by to mali respektovat. :)

Sandra odpovedá:
Dňa 04.04.2024 o 22:52

Ahoj, chapem ta ze nedokazes pred svojou rodinou hovorit o svojich problemoch psychiatricke, ja sama som psychologicka a rada sa s detmi porozpravam osamote pretoze vacsinou ked pri rozhovore su nimi i rodicia tak toho vela nepovedia. Mala by si sa jej opytat ci sa s nou mozes porozpravat aj osamote, je to najlepsie pre teba aj pre tvoju psychiatricku (viem to z vlastnej skusenosti). :) Drzim ti palce a vsetko dobre v zivote! :-D

Saška, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 29.02.2024 o 19:29

Ahoj Lily, ďakujem, že si nám napísala do rovesníckej poradne. Rozumiem, že môže byť zložité povedať, že by si chcela ostať s psychiatričkou iba sama. Je to však Tvoje rozhodnutie a malo by byť rešpektované. Môžeš to povedať priamo v ambulancii alebo sa s rodinou dohodnúť ešte pred návštevou lekárky. Skús im vysvetliť aj to, prečo by si chcela ostať v miestnosti sama. Čo sa týka skoršieho termínu u psychiatričky, môžeš jej skúsiť zavolať a opýtať sa jej, či by sa ti ozvala, keby sa jej nejaký termín uvoľnil. Držím Ti palce, určite to zvládneš vyriešiť!

Lily odpovedá:
Dňa 28.02.2024 o 20:14

Ďakujem za odpoveď. Školskej psychologičke som sa už skúšala zveriť a je fajn ale radila mi ze to mam riesit so psychiatrickou. Z kamaratok sa moc nemam komu zverit. A este, ako to mam u psychiatricky povedať, ze chcem byť sama? Neviem ako to povedať pekne a slušne a zároveň dôrazne.

Gabika, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 28.02.2024 o 18:48

Ahoj Lily, som veľmi rada, že si nám napísala. Rozumiem tvojej situácii a chápem, že pred rodinou o tom rozprávať nevieš. Ak je možné, že by sa dal termín u psychiatričky presunúť skôr ako až o niekoľko mesiacov, tak by to bolo lepšie. Mala by si sa opýtať aj na to, že či by si s ňou mohla ostať sama bez rodiny a komunikovať len medzi štyrmi očami. Ak by sa to nedalo presunúť na skorší termín, tak je tú možnosť, že by si sa mohla skúsiť obrátiť na školského psychológa, ktorý by ti tiež vedel pomôcť a vypočul by ťa. Alebo kľudne sa môžeš zdôveriť aj svojej najlepšej kamarátke, ktorej veríš. Taktiež sa kedykoľvek môžeš obrátiť aj na našich odborníkov pomocou telefónu :0907401749, emailu: odkazy@linkadeti.sk skypu: linkadeti alebo chatu na stránke. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk