Otázka
Anonym sa pýta:
Dňa 28.03.2024 o 20:53

Čaute prosím pomôžte… Ide o to že keď som bola mladšia mala som myslim 15 a moja kamarátka 14 tak som sa jej zdôverila s tym ze som prezila isté zlé veci (zneužívanie atď.) a tak… Je to kamoska ktorej dôverujem takže to nebol problém, ale teraz spätne sa pýtam seba, či som tým nespáchala nejaký trestný cin, keďže v tom čase mala len 14 rokov. Spýtala som sa jej predtým, či jej nebude vadit, ked jej o tom poviem a ona povedala že nie v pohode, ale neviem… Chcela som sa jej len zdôveriť aby som to nedusila v sebe… Prosím poraďte…

Odpovede
Felandra odpovedá:
Dňa 15.04.2024 o 20:48

aha, tak by to malo byt v poriadku, ja si ani nemyslim zeby si niekoho zabila alebo okradla len som dala priklad, ale ak si sa kamaratke zdoverila s tym co si v minulosti zazila tak to je v poho, ako pises to zneuzivanie (ak si si tym zazila ze ta niekto zneuzival) tak to nieje niaky trestny cin, sama som si tym presla pred par zneuzivanim na internete a rok som si vycitala ze je to moja chyba

Anonym odpovedá:
Dňa 07.04.2024 o 19:14

Nie preboha to nie… Proste som sa jej zdôverila s tým čo som v minulosti zažila…

Felandra odpovedá:
Dňa 04.04.2024 o 22:34

A co konkretne si spravila? Vies zalezi aj na tom co si spravila. Ak si niekoho zabila alebo niekoho okradla nedaj boze tak to hej. Vies z toho co si napisala ti neviem poradit pretoze neviem co si spravila alebo co si povedala svojej kamaratke.

Anonym odpovedá:
Dňa 30.03.2024 o 21:58

Ahoj, ďakujem ti… Dúfam že som teda nič zlé nespravila a ďakujem za podporu.

Mimi, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 29.03.2024 o 16:03

Ahoj, som rada, že si nám napísala do rovesníckej poradne. Chápem, že táto situácia musí byť pre teba veľmi náročná a je úplne normálne, že si sa s tým chcela niekomu zdôveriť, keďže dusiť to v sebe by bolo oveľa viac škodlivé. Nemusíš sa báť, že by si s tým spáchala nejaký trestný čin. Ak by si sa o tom potrebovala porozprávať s nejakým odborníkom, neváhaj sa obrátiť aj na našu linku prostredníctvom telefónu: 0907 401 749, emailu: odkazy@linkadeti.sk, skypu: linkadeti, alebo chatu. Pamätaj, že nato nemusíš byť sama a je to úplne vpohode vyhľadať si pomoc, ak je toho na tebe priveľa. Veľmi ti želám, aby si sa s tou situáciou čo najskôr vysporiadala.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk