Otázka
Tatiana sa pýta:
Dňa 26.05.2024 o 22:17

Ako mám zahnať myšlienky na samovraždu?

Odpovede
Naty, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 28.05.2024 o 07:42

Ahoj Tatiana, vážim si, že si sa odvážila nám tu zdôveriť. Je viacero vecí, ktoré ti môžu pomôcť. Jednou môže byť rozhovor s niekým blízkym, komu dôveruješ a cítiš sa pri ňom komfortne. Či to je rodič, kamarát/ka, súrodenec, školský psychológ, učiteľ/ka. Určite sa neboj osloviť aj odborníka, pretože požiadať o pomoc nie je žiadna hanba. Ďalšou z možností môže byť takzvaný ZOZNAM, urob si zoznam o samej sebe, o svojich dobrých vlastnostiach, situáciách, kedy si bola na seba hrdá, veci za ktoré si vďačná. Môžeš si pustiť svoju obľúbenú hudbu, seriál alebo film. Taktiež môžu pomôcť dychové cvičenia. Skús začať písať vlastný denník, do ktorého zapisuj svoje myšlienky, pocity, zážitky a spôsoby, ktoré ti pomohli zvládnuť náročné chvíle. Sprcha je tiež dobrý spôsob ako rozptýliť myseľ. Tvoj život je cenný, dôležitý a záleží na ňom. Môžeš v ňom dosiahnuť ešte naozaj veľa, na to nezabúdaj. Najdôležitejšie je dať si čas na uzdravenie a nezúfať. Nebude to možno ľahké, ale nevzdávaj to! Nezabudni, že si cenná a máš právo na šťastný a plnohodnotný život. Jednou z možností je využiť Linku Detskej Dôvery – napríklad prostredníctvom telefónu – 0907 401 749, emailu – odkazy@linkadeti.sk, skypu – Skype name: linkadeti, alebo online chatu na stránke. Dúfam, že sa ti to podarí vyriešiť!

Lucia odpovedá:
Dňa 26.05.2024 o 23:20

Ahoj, Tatiana, v jednej konzervacii sme ho vystrasili takze uz sem nebude pisat, nevsimaj si to, zahanat myslienky mozes tak niakymi dychovymy cviceniami, rozhovor s niekym blizkym…

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk