Otázka
Anonym sa pýta:
Dňa 26.05.2024 o 23:30

Ako sa mam zbavit stresu? Vkuse mam len stres a ani neviem z coho, prosto normalne ked sa zabavam alebo hram z rodinou tak odrazu pictujem stres velky, co mam robit?

Odpovede
Dada, rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 28.05.2024 o 18:33

Ahoj, som rada, že sa na nás obraciaš so svojím problémom. Byť v strese je prirodzené a každý z nás ho občas pociťuje. Je to však únavné a preto je dobré, že ho chceš prekonať. Stres môže vzniknúť z nejakých nevyriešených životných situácií, napríklad konflikt s kamarátmi alebo rodinou, nejakou vnútornou nespokojnosťou alebo aj z fyzickej či psychickej vyčerpanosti. Možno by ti pomohlo zamyslieť sa nad tým, odkiaľ tento stres pochádza, a tak mu predísť. Môžeš sa z toho vyrozprávať dôveryhodnej osobe, ktorá ti bude oporou a pomôže ti odľahčiť situáciu. Nápomocné sú aj rôzne dychové cvičenia, ktoré vieš praktizovať hocikedy a hocikde počas dňa. Skús si nájsť nejakú aktivitu, pri ktorej si tvoja myseľ oddýchne a pri ktorej naberieš energiu, niekedy je oddych a relax najlepším liekom. Môžeš sa hocikedy obrátiť na našich psychológov na Linke Detskej Dôvery pomocou t.č: 0907 401 749, emailu: odkazy@linkadeti.sk, skypu: Skype name: linkadeti, alebo prostredníctvom online chatu. Dúfam, že sa ti podarí stres prekonať a držím ti palce!

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 8:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk