Otázka
Erika sa pýta:
Dňa 14.08.2019 o 08:45

Ahoj pred rokom som zažila to ze mi pred očami zomrela kamarátka neviem sa toho zbaviť stále sa mi o tom sníva neviem zabudnúť tak sa tým trápim že som si začala ubližovať prosím poraďte mi co mam stým robiť

Odpovede
Anonymka007 odpovedá:
Dňa 26.11.2019 o 22:25

V prvom rade by som si určite neublizovala a svoje trápenie neliečila ublizovanim.Možno sa ti uľaví na chvíľku ale potom to zas príde.Viem si predstaviť aká to vie byť strašná situácia.Mozno sa ti sníva o tom preto,lebo to máš stále v hlave,stále na to myslíš a zaťažuješ si tým myseľ.Chapem aké to je ťažké zbaviť sa len tak nejakej zlej myšlienky.Musis sa odreagovať.Viac sa venuj obľúbenym činnostiam.Čitaj kreslí tancuj.Ži.Neboj sa…No nepoteším ta,pretože na takéto situácie sa len tak ľahko nezabúda.Skor to len tak opadne a človek sa s tým vysporiada.Neviem co bolo tvojej kamarátke alebo ci veríš na posmrtný život ale raz sa s tou kamarátkou ešte stretneš.Ver mi,odišla do krajšieho „sveta“ než v ktorom žijeme my ?

Maja-rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 14.08.2019 o 13:56

Ahoj, Erika. Je mi ľúto,čo sa stalo tvojej kamarátke a že to doteraz trápi aj teba. Súhlasím s Jankou. Ak by si chcela,môžeš nám napísať aj na náš chat,ktorý je počas prázdnin aktívny v pracovných dňoch od 17:00 do 20:00. Môžme sa spolu o tom porozprávať a hľadať ďalšie riešenia,ako si môžeš pomôcť. Držím ti palce. Maja

Rovesnícka poradkyňa, Janka odpovedá:
Dňa 14.08.2019 o 12:39

Ahoj Erika, som rada, že si sa nám zdôverila s touto ťažkou situáciou. Verím, že ťa to ešte stále trápi, no tým že si budeš ubližovať sa táto situácia nevráti späť a ani ti po tom nebude lepšie. Práve naopak, mala by si skúsiť robiť činnosti, ktoré by ti pomohli zabudnúť na to aké ťažké to bolo, a ktoré by ti pomohli rozvíjať seba samú. Napr. šport, tanec, umenie, spoznávanie nových ľudí a podobne. Verím, že si kamarátku mala veľmi rada, no tvoj život ide ďalej a treba si ho naplno užiť a vyťažiť z neho maximum radostí. Držím ti palce, Janka.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk