Otázka
Martina sa pýta:
Dňa 30.08.2019 o 16:43

Ahojte.Brat sa mi vysmieva akú mám postavu aj keď som chudá,že nič neviem,som blbá a robí mi zle. Čo mám robiť keď mi to vadí? PS: Rodičom som to povedala a stále sa mi vysmieva

Odpovede
Katka odpovedá:
Dňa 25.09.2019 o 10:16

Ahoj Martina, je pravda, že niekedy sa súrodenci nezhodnu alebo sa vzájomne provokuju. Tým, že si ťa takto dobera neznamená, že ťa nemá rád. Určite to nemyslí V zlom.Môžeš mu povedať, že ti to vadí, porozprávať sa o tom. Môžeš si nájsť aj činnosť, keď to nechceš počúvať. Držím palce.

Anet odpovedá:
Dňa 15.09.2019 o 23:16

Ahoj ,Martina . Chápem mám rovnakého brata . Priznám sa že dakedy si aj jednu vrazíme . Chcela som aby navždy niekde odišiel , a keď už odišiel , chýbal mi . Chcem tým povedať že súrodenci robia iba pretvárku . V skutočnosti mu na tebe neuveriteľne záleží . Aj keď , mňa brat urazí tak sa úprimne zachovám zbabelo . Odporúčam ti aby si mu povedala ako to cítiš . Môžeš si niečo vymyslieť že ti robia v škole zle , a tak sa mu vyplakať v náručí . Bude mať pocit že sa cítiš hrozne a tak si bude dávať pozor .

Maja-rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 02.09.2019 o 20:55

A, Martina. Chápem,že ťa to trápi. Súrodenci niekedy bývajú nepríjemní, ale časom sa váš vzťah môže zlepšiť. Povedz aj jemu,že ti to vadí a keď aj tak bude pokračovať, odíď z izby. Možno ho to prestane baviť. Držím palce. Maja

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk