Otázka
Jula sa pýta:
Dňa 19.10.2019 o 11:06

Chcem prestúpiť na inú školu pretože tu svoju už nezvladam…je toho na mňa veľa a ja neviem čo mám robiť

Odpovede
Emma - rovesnícka poradkyňa odpovedá:
Dňa 11.11.2019 o 15:02

Ahoj Jula, vidím, že sa trápiš. Zmena školy je vážne rozhodnutie, preto by si si to mala premyslieť. Možno by si mala pár týždňov ešte počkať a zistiť či to bude pokračovať aj naďalej. Niekedy je len určité obdobie, kedy od nás učitelia chcú veľa, no potom sa to urovná. Každopádne sa môžeš o svojej situácii porozprávať s nejakou kamarátkou alebo rodičmi. Možno prinesú riešenie, s ktorým si nerátala. Držím palce a dúfam, že sa to všetko vyrieši.

Mari odpovedá:
Dňa 19.10.2019 o 11:24

Ahoj Jula, úplne rozumiem, že na začiatku školského roka môže byť všetkých povinností naozaj priveľa. Ak je to ale pocit, ktorý máš len krátko, skúsila by som sa najprv spýtať spolužiakov alebo učiteľov, či by ti napríklad s učivom, ktorému nerozumieš, vedeli pomôcť, alebo by som si zaviedla diár, v ktorom by som mala lepší prehľad školských povinností a dôležitých termínov, čo by ti pomohlo stíhať všetko načas. Ak ale tento pocit v tebe pretrváva dlhšie, porozprávala by som sa o tom najprv s osobou, ktorej dôveruješ (kamaráti, rodičia, prípadne výchovná poradkyňa) a až tak sa rozhodla pre zmenu školy. Držím ti palce.

Odpovedať

Chatovať s Linkou detskej dôvery môžeš v pracovných dňoch od 14:00 do 19:00 hod.

Vitaj na chate Linky detskej dôvery. Po prihlásení operátora môžeš písať svoje otázky. Ak sa operátor dlhšie neprihlasuje, počkaj, alebo sa prihlás neskôr, pretože pracuje s iným klientom.

Kontaktný formulár

odkazy@linkadeti.sk